VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

AKTUALIJOS

2024.07.11. Darbui ekstremaliose situacijose apmokyti pirmieji medikai

 

Lietuvoje apmokyti pirmieji medikai, kaip teikti pagalbą ekstremaliose situacijose. Kaip praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), iki 2025 metų vidurio planuojama apmokyti tūkstantį asmenų, o iš viso iki 2026 metų  – 6 tūkst. medikų ir kitų sveikatos sistemos darbuotojų.

SAM duomenimis, pirmieji mokymai šių metų birželio mėnesį startavo trijose mokymų grupėse Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gydymo įstaigose. Liepą suplanuotos 3 mokymų grupės Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje, o rugpjūtį – Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

 Iki 2025-ųjų vidurio planuojama apmokyti tūkstantį specialistų

Mokymai susideda iš teorinių ir praktinių situacijų modeliavimo, skirtų pasirengti bei koordinuotai iteikti sveikatos priežiūros paslaugas ekstremaliosios situacijos, masinės nelaimės, mobilizacijos ar karo padėties metu.

Mokymų dalyviai gilinasi į tokių situacijų teisinį reguliavimą, įvairių pagalbos tarnybų uždavinius ir pagalbos organizavimo ypatumus, sveikatos sistemos organizavimą mobilizacijos metu ir pareigų paskirstymą bei ekstremaliųjų situacijų valdymo planų rengimą ir aktyvavimą.

Stiprinant gydymo įstaigų personalo parengtį iki 2026 m. planuojama apmokyti apie 6 tūkst. sveikatos priežiūros specialistų, tarp jų sveikatos sektoriaus operacijų centro narius, gydymo įstaigų Ekstremalių situacijų valdymo grupių narius, asmens sveikatos priežiūros specialistus, gydymo įstaigų vadovus ir kitus darbuotojus, dirbančius asmens sveikatos priežiūros įstaigose, taip pat visuomenės sveikatos specialistus.

Atgal