VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Būstas

2024.06.14.Kiek kainuoja kaminų įdėklai ir kodėl – tai atsiperkanti investicija?

 

Beveik 8 mėnesius per metus Lietuvoje tenka būstus šildyti sistemomis, kurios gali užtikrinti ne tik patogumą, tačiau ir sveikatą. Net nekyla klausimas – ar reikalingas šildymo įrangos. Faktas, kad be jų namas nebus funkcionalus. Tačiau daug dėmesio skiriant pačiai įrangai – reikia nepamiršti priedų, smulkmenų, kurie gali suteikti sistemai daugiau funkcionalumo, o gyvenimui – daugiau saugumo.

Vienas tokių priedų yra kaminų įdėklai. Tai yra ne galimybė, tačiau būtinybė, kuri garantuos, kad Jūsų gyvenimas žiemos periodu, kai yra aktyviai kūrenama, bus visiškai ramus.

Džiugu ir tai, kad kaminų įdėklų kainos krenta. Belieka tik rasti tokį, kuris geriausiai atitinka tam tikro kamino bei asmens poreikius.

Kinta kamino įdėklo kaina

Kamino įdėklo kaina priklauso nuo kelių veiksnių. Svarbiausius nurodysime žemiau.

  • Įdėklo dydis. Kuo didesnis įdėklas –tuo brangesnis jis bus. Paprasčiausiai jam pagaminti reikia daugiau žaliavos, tad natūralu, kad tai iškelia ir bendrą gaminio kainą.
  • Įdėklo medžiaga. Nerūdijančio plieno įdėklai yra brangesni nei molio ar keramikiniai įdėklai. Visgi, visi įdėklai, kurie yra siūlomi legaliose, sertifikuotose prekybos vietose – siūlo geros kokybės kaminus, kurie atitinka priešgaisrinius reikalavimus.
  • Įdėklo tipas. Dvisieniai įdėklai yra brangesni nei vienasieniai įdėklai. Tikrai ne visada kainuojantis brangiau yra geriau. Paprasčiausiai ne visada verta mokėti daugiau dėl įdėklų galimybių bei funkcionalumo. Dažnai poreikius puikiai patenkina ir paprastas, tradicinis įdėklas. Apie tai reikia tartis su specialistais. Jie gali padėti rasti Jums tinkamą. Per daug nesusikoncentruokite ties kainomis.
  • Montavimo išlaidos. Montavimo išlaidos gali skirtis priklausomai nuo montuotojo ir kamino sudėtingumo. Kai kurie bando montuoti patys. Juolab, kad įdėklai gaunami su instrukcijomis, kuriose dažniausiai detaliai paaiškinama montavimo eiga. Bandyti galite, tačiau atsakingai įvertinkite savo galimybes. Viskas tikrai ne taip paprasta kaip gali atrodyti.

Kiek man kainuos įdėklas?

Kainos, žinoma, priklauso ir nuo pačios prekybos vietos. Kai kurios siūlo brangiau kainuojančius gaminius bei kiti. Paprasčiausiai tam tikri prekiniai ženklai labiau įsitvirtinę ir dažniausiai linksniuojami kaip geriausias pasirinkimas.

Preliminarios įdėklų kainos:

  • Vienasieniai nerūdijančio plieno įdėklai: nuo 20€ už metrą.
  • Dvisieniai nerūdijančio plieno įdėklai: nuo 40€ už metrą.
  • Molio arba keraminiai įdėklai: nuo 10€ už metrą.

Specialistai pateikia skaičiavimus, kurie padės tiksliau įsivertinti savo galimybes bei poreikius.

  • 10 metrų vienasienio nerūdijančio plieno įdėklai kainuotų maždaug 200 €.
  • 10 metrų dvisienių nerūdijančio plieno įdėklai kainuotų maždaug 400 €.
  • 10 metrų molio arba keraminių įdėklai kainuotų maždaug 100 €.

Žinoma, kad renkantis tokį svarbų priedą – taupyti negalima. Juk jis prisideda prie kur kas didesnio saugumo. O kiekvienais metais tenka išgirsti liūdnas žinias yra sudegusius namus ir nukentėjusius žmones. Tai gali nutikti dėl netinkamos šildymo sistemos. Neprižiūrėtas kaminas – viena iš priežasčių.

Kaip išvengti kamino užsidegimo?

Kamino įdėklas yra tik viena iš galimybių, kuri gali padėti jums išvengti jo užsidegimo. Greta to svarbu reguliariai valyti kaminą. Svarbu kasmet, prieš pradedant šildymo sezoną, išvalyti kaminą nuo suodžių ir kreozoto. Tai padės sumažinti gaisro riziką. Taip pat reikia jam skirti reguliarų dėmesį. Prieš kiekvieną šildymo sezoną kvalifikuotas specialistas turėtų apžiūrėti kaminą: ar jame nėra plyšių, pažeidimų ar kitų problemų...

Įstatymai nurodo, kad namuose yra privalomas dūmų signalizatorius. Jis gali jus įspėti apie gaisro ar dūmų pavojų anksti, kad galėtumėte imtis veiksmų. Deginkite tik tą kurą, kuris rekomenduojamas jūsų židiniui ar krosnelei. Nenaudokite drėgno ar netinkamo dydžio kuro, nes tai gali sukelti suodžių ir kreozoto susidarymą. Krosnių, katilų gamintojai dažniausiai nurodo – koks kuras labiausiai tinkamas. Būtinai naudokite tokį, kuris yra suderinamas su sistema. Tai leis būti tikru, kad maksimaliai rūpinatės savo saugumu ir šildymo katilu.

Kūrenimo metu taip pat  nedėkite į katilą per daug medienos ar kitų degių medžiagų. Tai gali sukelti perkaitimą ir gaisrą. Galiausiai, užgesinkite ugnį prieš eidami miegoti arba palikdami namus. Visada įsitikinkite, kad ugnis židinyje visiškai užgesusi prieš eidami miegoti arba palikdami namus. Visa tai yra smulkmenos, kurios leis maksimaliai sumažinti kamino užsidegimo riziką. Žinoma, pirmiausia – įdėklas, o toliau visi mūsų minėti patarimai.

Prieš pirkdami kaminų įdėklą – gaukite keletą pasiūlymų iš skirtingų tiekėjų. Pasitarkite su kvalifikuotu specialistu, kuris padėtų jums išsirinkti tinkamą įdėklą jūsų kaminui ir atliktų montavimą.

 

Atgal