VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Dailė

07 26. Druskininkuose studijuota M. K. Čiurlionio kūryba

Zigmas Trinkūnas

Druskininkuose antradienį prasidėjusi M. K. Čiurlionio studijų savaitės tarptautinė konferencija gilinosi į lietuvių genijaus kūrybos ir gyvenimo temas, atskleidė naujausius Lietuvos ir užsienio mokslininkų atradimus. Vakarais įvairiose kurorto salėse skambėjo muzika, atidarytos dailės parodos.
Festivalio Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu programoje vykstanti tradicinė Čiurlionio studijų savaitė šįmet pirmą kartą sulaukė viešnios iš Izraelio pianistės Irenos Friedland, savo koncertuose Izraelyje ir kitose šalyse populiarinančios ir Čiurlionio muziką.
"Mūsų Čiurlionio studijų savaitė tampa išties aukšto lygio akademiniu renginiu, kuriame pranešimus skaito mokslininkai akademikai, menotyrininkai. Jie savitu ir netikėtu kampu pažvelgia į mūsų genijaus kūrybą ir gyvenimo fragmentus. Žinoma, stengiamės, kad moksliniai pranešimai būtų suprantami visiems klausytojams, o jų, taip pat ir jaunosios kartos, kasmet daugėja", - sako Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktorė Liucija Stulgienė.
Penktadienio vakarą Druskininkuose atidaryta dailininkės Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės tapybos paroda, vyko ir Nacionalinės premijos laureato Broniaus Kutavičiaus kūrybos vakaras. B. Kutavičiaus kūrinius, dalyvaujant pačiam autoriui, atliko Kauno styginių kvartetas ir solistė Aušra Liutkutė.
Iki penktadienio Druskininkuose vykusi Čiurlionio studijų savaitė šįmet pristatė ir gausų knygų apie Čiurlionį derlių - net penkis naujus leidinius, tarp jų ir praėjusių metu Čiurlionio studijų savaitės almanachą. Tradiciškai akademinius renginius lydėjo Smuikininkų meistriškumo mokykla ir Smuiko muzikos savaitė, sukvietusi jaunuosius smuikininkus iš visos Lietuvos. Juos meistriškumo moko mokytoja ekspertė Gintvilė Vitėnaitė, konsultuoja iš Prancūzijos atvykusi smuikininkė Dalia Kuznecovaitė.

Atgal