VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Dailė

09 03. Simpoziumas „Anykščiai – Angelų miestas“

Ieva Bunokaitė

Dailininkė

Šią vasarą Anykščių menų centras surengė pirmą tapybos simpoziumą. Dalyvavo dešimt menininkų – Arvydas Bagdonas, Valentinas Ajauskas, Egidija Brinkytė, Giedrė Riškutė, Emilija Talačkienė, Saulė Urbonavičiūtė, Laimutė Kazlovienė, Liuda Vyšniauskienė, Algis Gaižauskas ir aš, Ieva Bunokaitė.

Simpoziumo atidarymo renginyje dalyvavo Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos mokytojai ir moksleiviai,  koncertavo mokytojos Irenos Meldaikienės klasės pianistės Simona Cimbalistaitė ir Vaiva Vanagaitė.

Mus priglaudęs Anykščių angelų muziejus yra unikalus. Jis įsikūrė po to, kai savo sukauptą angelų kolekciją muziejui padovanojo kultūrininkė Beatričia Kleizaitė – Vasaris. Jos kolekcijoje buvo 109 angelai: tapybos, grafikos, lietuvių tautodailininkų darbai, senasis liaudies menas. Ši kolekcija nuolat papildoma meno kūrėjų, dailininkų dovanojamais angelais ir žinoma plenerų metu sukurtais darbais.

Ir šio simpoziumo kiekvienas dalyvis muziejui paliko po vieną nutapytą drobę.

Simpoziumo „Anykščiai – Angelų miestas“ dalyviai

Ar gera plenere menininkui? Tai priklauso kokie dailininkai susirenka. Priklauso ir nuo organizatorių požiūrio į dalyvius. Simpoziumo „Anykščiai – Angelų miestas“, koordinatorė buvo Rita Tulušienė. Per savaitę ji sugebėjo mums daugiau parodyti ir papasakoti apie Anykščių apylinkes, negu kai kurie vietiniai žino.

Jau pirmąją simpoziumo dieną, kai visi dalyviai buvo tik spėję susirinkti ir aptarti darbotvarkę, išėjom pasivaikščioti po senamiestį, aplankėme ir Šv. Mato bažnyčią. Buvo įspūdinga lipti į jos bokštą aukštakulniai bateliais, tai nepamirštama. Mums priminė ,kad tai neogotikinė, dvibokštė aukščiausia bažnyčia Lietuvoje, jos bokšto aukštis 79 metrai.

Būnant Anykščiuose kaip neaplankyti Puntuko, „,Laimės žiburio“, Variaus atodangos, kaip nenuvažiuosi iki Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčios ir vienuolyno. O kur dar pasivažinėjimas senuoju siauruku...

Dauguma menininkų keldavosi su saule, kad per dieną būtų galimą daug ką nuveikti.

Mes tapėme Okunavičiūtės dvare, kuris yra istorinis paminklas. Jis stovi Anykščių centre, ant Šventosios upės kranto. Šie neoklasicistiniai rūmai buvo pastatyti XIX a. pirmojoje pusėje. Dabar tai seniausias miesto pastatas. Visa tai daro dailininkams didelį įspūdį, ankščiau ar vėliau tai pasireiškia ir drobėse.

Simpoziumo dalyviai buvo visi skirtingi ir individualybės, bet mūsų grupės siela buvo Arvydas Bagdonas. Išduosiu paslaptį , kad jis prieš Naujus Metus tampa senelis Šaltis arba lietuviškasis Kalėda, kurį visa Lietuva žino...

Didžiulį įspūdį paliko duonos kepimas Arklio muziejuje. Mes galėjome kiekvienas išsikepti po kepaliuką duonos. Man pasisekė, per savo gimtadienį, kuris buvo po kelių dienų, kolegas vaišinau ne gimtadienio tortu, o savo kepta juoda rugine duona ir tai visiems labai patiko. 

Simpoziumą „Anykščiai – angelų miestas“ rėmė Kultūros ministerija, Anykščių rajono savivaldybė, AB „Anykščių vynas“, informacinis projekto rėmėjas buvo laikraštis „Anykšta“.

Po simpoziumo Angelų muziejuje įvyko ką tik nutapytų paveikslų parodos atidarymas, aukcionas. Rajono meras Sigutis Obelevičius dailininkams padovanojo simbolines dovanas - po Antano Baranausko poemą „Anykščių šilelis". Visiems susirinkusiems koncertavo aktorius Gediminas Storpirštis ir multi instrumentalistas Saulius Petreikis.

Anykščių menų centro projektas „Anykščiai - angelų miestas" tuo nesibaigė. Į Anykščius kurti angelų yra pakviesti ir skulptoriai.

Atgal