VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Ekonomika

01 12. Trečią praėjusių metų ketvirtį tiesioginės investicijos Lietuvoje didėjo, Lietuvos užsienyje - mažėjo

Trečią praėjusių metų ketvirtį tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje didėjo, o Lietuvos tiesioginės investicijos užsienyje mažėjo, skelbia Lietuvos bankas ir Lietuvos statistikos departamentas. 
Tiesioginės investicijos čia suskaičiuotos kryptiniu principu, t. y. įvertinus priešpriešines investicijas. Dėl to duomenys skiriasi nuo tiesioginių investicijų informacijos, pateiktos mokėjimų ir tarptautinių investicijų balansuose, juose šios investicijos apskaičiuotos turto ir įsipareigojimų principu.
Išankstiniais duomenimis, 2015 m. trečiąjį ketvirtį, kaip ir antrąjį ketvirtį, tiesioginių užsienio investicijų (TUI) srautas Lietuvoje ir toliau buvo teigiamas ir sudarė 247,2 mln. eurų; tai rodo užsienio investicijų didėjimą Lietuvoje. TUI augimą lėmė 295 mln. eurų padidėjusios nerezidentų reinvesticijos ir 93,4 mln. eurų investicijos į nuosavybės priemones. Per 2015 m. tris pirmuosius ketvirčius TUI Lietuvoje sudarė 564,3 mln. eurų (2 proc. BVP).
2015 m. trečiąjį ketvirtį Lietuvoje sparčiausiai didėjo Švedijos (57,6 mln. Eur), Didžiosios Britanijos (47,5 mln. Eur) ir Suomijos (34,3 mln. Eur) TUI, o daugiausia mažėjo Lenkijos (-71,7 mln. Eur), Liuksemburgo (-24,8 mln. Eur) ir Prancūzijos (-22,4 mln. Eur) TUI.

Atgal