VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Ekonomika

04 18. VMI pradeda kontrolės procedūras dėl kai kurių šalies mokesčių mokėtojų, kurie minimi #PanamaPapers istorijoje

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) informuoja, kad visi dokumentai, sandoriai su ofšorinėmis kompanijomis, jų priklausomumas Lietuvos gyventojams ir įmonėms, visa kita informacija, atskleista viešinant gautus duomenis iš teisininkų kompanijos „Mossack Fonseca", nuo šiol bus tiriama VMI ir FNTT įkurtame Rizikos analizės centre. Be to, VMI jau pradeda kontrolės procedūras dėl kai kurių Lietuvos mokesčių mokėtojų, kurie minimi #PanamaPapers istorijoje. 
„Rizikos analizės centre dirbantiems VMI ir FNTT ekspertams pavesta ypatingą dėmesį šiuo metu skirti #PanamaPapers duomenims, jų analizei, taip pat identifikuoti mokestines rizikas. Kaip žinoma, pasauliniu mastu valstybės, kovodamos su mokesčių slėpimu, naudojant „ofšorus", akcentuoja aktyvų valstybių bendradarbiavimą, o VMI ir FNTT lokaliu mastu aktyvina tarpinstitucinį bendradarbiavimą, operatyvų apsikeitimą turimais duomenimis bei kompetencijomis", - teigia VMI viršininkas Dainoras Bradauskas, pabrėždamas, kad remiantis viešai pateiktais dokumentais jau pradedami kai kurių Lietuvos gyventojų ir įmonių operatyvūs patikrinimai. 
„Ofšorinių kompanijų finansinėms operacijoms ir sandoriams visada buvo ir yra skiriamas padidintas FNTT dėmesys, ypač vertinant tokias operacijas pinigų plovimo rizikos kontekste. Bendras darbas ir apsikeitimas informacija su VMI ekspertais Rizikos analizės centre vertinant #Panama Papers duomenis, leis dar išsamiau ir visapusiškiau įvertinti šių kompanijų veiklos teisėtumo aspektus", - pažymi FNTT direktorius Kęstutis Jucevičius. 
VMI ir FNTT primena, kad Rizikos analizės centrą institucijos įkūrė 2011 metais. Šis centras įsteigtas siekiant plėtoti bendradarbiavimą keičiantis ir analizuojant informaciją, susijusią su įvairiais mokestiniais pažeidimais bei finansinėmis nusikalstamomis veikomis. Rizikos analizės centras veikia VMI patalpose, jis aprūpintas šiuolaikine kompiuterine ir kita analizės darbui būtina technine įranga, sukurtos prieigos prie VMI ir FNTT bei kitų duomenų bazių, informacijos šaltinių. Praėjusiais metais Rizikos analizės centro ekspertai išanalizavo 250 mokesčių mokėtojų veiklą, perdavė rizikingą informaciją apie juos VMI, FNTT ir kitoms šalies institucijoms. Būtent Rizikos analizės centre buvo koordinuojamos bendros operacijos, kurių metu nustatyta, kad kuro prekyba užsiimančios kompanijos galėjo nuslėpti 4,3 mln. eurų mokesčių. Taip pat identifikuotos kompanijų grupės, kurios prekiaudamos telefonais nemokėjo mokesčių ir galėjo padaryti 5 mln. eurų žalą valstybei.

 

 

Atgal