VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Ekonomika

10.17. Klaipėdos SGD terminale -40 krovinys

AB „Klaipėdos nafta" (KN) valdomame suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale lankosi jau 40-as dujovežis skaičiuojant nuo SGD terminalo veiklos pradžios - tai mažos apimties dujovežis „Cardissa", ir tai yra 4-oji mažos apimties SGD krovos operacija. 

„Shell Western LNG B.V." (Shell) bunkeravimo laivas „Cardissa" į Klaipėdos uostą atplaukė antradienio rytą. Dujovežis bus užpildytas 6300 kub. m SGD iš laivo-saugyklos „Independence". Krovinio užsakovas - UAB „Lietuvos dujų tiekimas". Tai 40-oji KN valdomo SGD terminalo laivas-laivui (angl. ship-to-ship) operacija. Dar visai neseniai, t.y. prieš trejus metus Lietuvoje vartotojai už dujas mokėjo didžiausią kainą Europoje. O įgyvendinus SGD terminalo projektą ir terminalui pradėjus vykdyti savo veiklą, dujų kaina Lietuvoje mažėjo labiausiai iš visų Europos šalių. Klaipėdos SGD terminalas gali patenkinti 100 proc. Lietuvos, taip pat ir 90 proc. kaimyninių Latvijos ir Estijos gamtinių dujų poreikio.
Dujovežis „Cardissa" pastarąjį kartą Klaipėdos uoste lankėsi rugsėjo viduryje, kai pristatė KN SGD paskirstymo stoties paleidimo-derinimo darbams skirtą krovinį - apie 1000 kub. m SGD. Tai jau ketvirtoji mažos apimties SGD perkrovos veikla, kurią KN pradėjo teikti 2017 m. pradžioje. 
„Nuo 2014 metų pabaigos Klaipėdos SGD terminalas Baltijos šalių vartotojams patiekė daugiau nei 28 mlrd. kWh arba 28 TWh gamtinių dujų. Nuo 2017 m. pradžios pradėta teikti ir sėkmingai įsibėgėja SGD perkrovos į mažos apimties dujovežius paslauga, kai SGD iš Klaipėdos gabenamos į Skandinavijos SGD terminalus. Taip sukuriama vientisa SGD ir gamtinių dujų tiekimo infrastruktūra, kurią jau šio mėnesio pabaigoje papildys KN valdoma SGD paskirstymo stotis ir taip bus sukurtas kompleksinių SGD perkrovos, laikymo, dujinimo ar tiekimo sausuma bei jūra paslaugų spektras Klaipėdos uoste. Šiomis paslaugomis gali naudotis visi be išimties SGD rinkos dalyviai vienodomis sąlygomis", - sako KN generalinis direktorius Mindaugas Jusius.
Pasak KN generalinio direktoriaus, džiugu, kad Shell Baltijos jūros regioną mato kaip svarbų ir perspektyvų SGD rinkos dalyviams. Šios pasaulinės kompanijos dujovežis „Cardissa" nuo jo paleidimo pradžios šių metų rugsėjį SGD transportavimo operacijas atlieka būtent Baltijos jūroje. 
KN SGD terminale nuo 2014 m., kai terminalas pradėjo veiklą, iš viso priimta jau 40 SGD dujovežių, iš kurių 4 - mažos apimties.

Atgal