VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Ekonomika

02.21. Vilniuje ir Kaune bus statomi viešieji logistikos centrai

Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos (SM) siūlymui pripažinti Vilniaus ir Kauno viešuosius logistikos centrus valstybei svarbiais projektais ir jų įgyvendinimą patikėti bendrovei „Lietuvos geležinkeliai“.

Sauliaus Žiūros nuotr.

„Viešieji logistikos centrai Vilniuje ir Kaune yra strategiškai svarbūs projektai. Tikimės, kad jų įsteigimas padės pritraukti užsienio investuotojų bei leis užtikrinti tinkamą skirtingų transporto rūšių sąveiką Europos transporto koridoriuose“, - SM pranešime cituojamas susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Skaičiuojama, kad valstybinės ir privačios investicijos į šiuos projektus, pagal galimą žemės sklypų užstatymą ir optimalų sandėlių išdėstymą 1 ha, gali siekti apie 843 tūkst. eurų.

Kaip skelbiama pranešime, Vilniaus viešąjį logistikos centrą ketinama plėtoti šalia Vaidotų geležinkelio skirstymo stoties. Planuojama, kad įgyvendinus projektą bus sukurta ne mažiau kaip 250 naujų darbo vietų. Vilniaus viešojo logistikos centro teritorija apims beveik 26 ha ploto, joje planuojama vykdyti logistikos, sandėliavimo ir gamybos veiklas. Projekto investicinė vertė sieks 22 mln. eurų.

Logistikos centras Kaune įsikurs šalia geležinkelio stoties Palemono kelyno, ne mažesnėje nei 12 ha teritorijoje. Pastačius šį logistikos centrą bus sukurta apie 100 naujų darbo vietų. Projekto investicinė vertė turėtų siekti 10 mln. eurų.

Vilniaus viešojo logistikos centro statybas ketinama baigti iki 2030 m., o Kauno - iki 2026 m.

 

 

 

Atgal