VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Europos Sąjunga

2024.07.01.Viktoras Orbanas sukūrė naują ES parlamentinį aljansą

 

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas sekmadienį paskelbė apie naujo ES parlamentinio aljanso su Austrijos kraštutinių dešiniųjų partija ir buvusio Čekijos premjero Andrejaus Babišo centristų grupe sukūrimą.

V. Orbanas, kurio šalis pirmadienį perima ES pirmininkavimą, jau seniai prieštarauja „Briuselio elitui“, pastaruoju metu kaltindamas Briuselį karo Ukrainoje kurstymu.

Viktoras Orbanas / AP nuotr.

Vengrija pažadėjo pasinaudoti savo pirmininkavimu ES siekdama įgyvendinti savo „Europos viziją“ su šūkiu „Padarykime Europą vėl didingą“, atkartojantį V. Orbano sąjungininko, buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo lozungą.

„Čia prasideda nauja era, o pirmasis, galbūt lemiamas šios naujos eros momentas yra naujos Europos politinės frakcijos, kuri pakeis Europos politiką, sukūrimas“, – sakė V. Orbanas žurnalistams Vienoje per bendrą spaudos konferenciją su Austrijos Laisvės partijos (FPO) lyderiu Herbertu Kicklu ir čekų ANO partijos lyderiu A. Babišu.

Pažadėję atnešti „naują erą“, trys vyrai pasirašė vadinamą patriotinį manifestą, žadantį „taiką, saugumą ir vystymąsi“, o ne „karą, migraciją ir sąstingį“.

Naujajam aljansui „Patriotai už Europą“ prireiks mažiausiai keturių kitų šalių partijų paramos, kad jis būtų pripažintas grupe ES parlamente.

 

Atgal