VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Gamta

10.28. Gedimino kalno pietvakariniame šlaite nuslinko paviršinė nuošliauža

Pietvakariniame Gedimino kalno šlaite penktadienį nuslinko paviršinė apie 8-10 metrų ilgio, iki 6 metrų pločio, apie 1,2 metrų gylio nuošliauža, skelbia Lietuvos nacionalinis muziejus. Nuslinko apie 15 kubinių metrų paviršinio technogeninės kilmės grunto. Kalno pagrindiniai sluoksniai nepažeisti.

Galimos nuošliaužos požymiai buvo fiksuoti jau penktadienio ryte, todėl buvo nuspręsta imtis prevencinių grunto planiravimo darbų, gruntą paskirstant vietoje. Gruntas prisotintas vandens, todėl buvo priimtas papildomas sprendimas nudrenuoti iškrovos vandenį paklojant drenažinį vamzdį.
Pasitarimo metu Gelbėjimo darbų koordinavimo štabas rangovui pavedė iki spalio 28 d. vidurdienio išvežti nuslinkusį gruntą, o susiformavusioje nuošliaužoje atlikti prevencinius grunto planiravimo darbus. Stabilizavus deformuotą plotą bus tęsiami būtini vandens drenažo įrengimo darbai.
Gedimino kalno lankytojams pavojaus nėra, teigia Lietuvos nacionalinis muziejus. Yra pritaikytos visos prevencinės priemonės, užtikrinančios lankytojų saugumą: uždarytas pagrindinis takas, atitvertas miesto šaligatvis pietrytinėje kalno dalyje bei įrengti apsauginiai atitvarai aplink Kunigaikščių rūmus.
Muziejus atkreipia dėmesį, kad kalnas, kaip geologinė struktūra, yra stabilus ir nejuda, o paviršinės nuošliaužos susidaro dėl prieš daugiau nei 12 metų ant kalno supilto technogeninio grunto. Šis supiltinis gruntas yra imlus drėgmei, lengvai įmirksta ir tuomet ima slinkti.
Šiaurės vakarų šlaite vyksta tvarkybos darbai pagal dar vasarą parengtą tvarkybos projektą.

Atgal