VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Įvykiai

07.15. Vilnius įtrauktas į UNESCO maršrutą "Romantiškoji Europa"

Vilnius įtrauktas į Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos UNESCO maršrutą "Romantiškoji Europa". Penktadienį Ūkio ministerijoje buvo pasirašytas susitarimas dėl bendradarbiavimo kuriant ir vystant teminį Vilniaus maršrutą, kuris bus UNESCO įgyvendinamo projekto „Pasaulio paveldo pėdsakais Europos Sąjungoje" dalis. 

Ūkio viceministras Ramūnas Burokas teigia, kad Lietuvos žinomumas, pasirašius susitarimą, turėtų dar labiau išaugti. 
„UNESCO Lietuvą vienintelę iš Baltijos šalių pakvietė tapti teminio Europos Sąjungos valstybes jungiančio maršruto „Romantiškoji Europa" dalimi. Šis projektas svarbus šalies žinomumui didinti - kartu su kitų Europos Sąjungos valstybių UNESCO paveldo objektais Vilniuje esantys turistų traukos centrai bus viešinami net ir tokiose tolimose rinkose kaip Kinija ir JAV", - sako R. Burokas.
Projekto tikslas - Europos Sąjungos UNESCO paveldo viešinimas tolimosiose užsienio rinkose, sukūrus teminius maršrutus, jungiančius Europos Sąjungos valstybes. Maršrutai akcentuos darnumo, autentiškumo ir inovatyvaus pažinimo principus.
Įgyvendinant Europos Komisijos finansuojamą projektą turės būti parengta strategija, atrinktos Vilniaus vietovės, šiems darbams skirta 18 mėnesių. Į maršrutą „Romantiškoji Europa" įtrauktos ir dar šešios ES šalys (Kipras, Belgija, Čekija, Vokietija, Prancūzija ir Austrija). 
UNESCO ketina vystyti keturis teminius maršrutus: antikinės Europos, karališkosios Europos, romantiškosios Europos ir požemių Europos.

Atgal