VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Kelionės

03 14. Pasaulinis leidinys atkreipė dėmesį į Trakus

Prestižinis leidinys "National Geographic", leidžiamas 38-ose pasaulio šalyse, priskyrė Trakus prie 100 įspūdingiausių pasaulio vietų. Specialiame žurnalo leidinyje tarp 100 nežinomų kelionių, į kurias siūloma vykti, redaktoriai įvardijo ir vieną objektą Lietuvoje - Trakų pilį.

Trakų pilis tapo kone vieninteliu šiame leidinyje minimu ir viso pasaulio žurnalo skaitytojams aplankyti siūlomu objektu Šiaurės Europoje. Be Trakų, minimas tik Suomijoje esantis Kolovesio nacionalinis parkas.

Senoji Lietuvos sostinė minima leidinio skiltyje "Nepapasakotos istorijos". Didžiulė Galvės ežero vandenyje atsispindinčios Trakų pilies nuotrauka puošia ir šią skiltį pristatančius puslapius.

Leidinyje "100 nepažintų kelionių" rašoma, jog Trakų pilis - viduramžių palikimas, namai, kuriuose atgyja praeitis. "Galvės ežero saloje stūksanti Trakų pilis iškilo XIV a. ir netrukus atsidūrė kovų dėl Lietuvos didžiojo kunigaikščio titulo sūkuryje. Per mūšius gynybinės sienos buvo gerokai apgadintos, bet šiandien atkurta tvirtovė yra nuostabus viduramžių architektūros pavyzdys, kur lankytojai gali pasinerti į regiono istoriją", - taip su Trakų pilies realijomis supažindinamas pasaulis.

Trakų pilis, kaip istorija besidominčių keliautojų žvilgsnio vertas statinys, minima šalia tokių įspūdingų objektų kaip piramidiniais statiniais garsėjantys Kopano griuvėsiai Hondūre, didingo Leptis Magnos miesto liekanos Libijoje, Plezant Hilas Kentukio valstijoje JAV, įspūdingiausia Ankoro regiono Kambodžos šventykla Ta Prohm ar Indonezijoje, vulkaniniuose Javos kalnuose, esantis rūko ir tylos kraštas - vadinamoji dievų buveinė.

Specialius teminius leidinius "National Geographic" išleidžia du kartus per metus.

Atgal