VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Kinas

01 23. Vokiečių, austrų ir šveicarų filmai suksis trijuose miestuose

Susipažinti su naujausiais filmais iš Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos lietuvių žiūrovus vėl kviečia "Vokiečių kino dienos", šįmet paankstinusios ir išplėtusios savo programą.
Vasario 2-24 dienomis jau tradiciniu tampantį renginį Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje pristato Gėtės (Goethe) institutas kartu su Austrijos ambasada Vilniuje ir Šveicarijos ambasada Rygoje.
Šių metų programoje bus parodyta 12 vaidybinių ir vienas dokumentinis filmas. Jų autoriai - pripažinti ir debiutuojantys režisieriai, kurie bando laužyti įsigalėjusias nuostatas ir draudimus bei kalbėti apie amžinąsias temas: gyvenimą, mirtį ir meilę.
Filmuose keliami svarbūs dabartinę visuomenę jaudinantys klausimai: tapatybės krizė, maišto ir laisvės dilema, savitarpio supratimo, tiesos ir laimės paieškos. Įprasminti savo buvimą filmų herojai stengiasi pačiais įvairiausiais būdais: kovodami su miego liga Kamerūno džiunglėse "Miego liga"), keliaudami į gimtas, bet jau primirštas vietas ("Almanya"), susitelkdami ties kūryba ("Nematomoji"), bandydami pakeisti pagedusį pasaulį ("Kas, jei ne mes") ar narstydami politinių manipuliacijų mechanizmus ("Manipuliacija" ir "Didžiojo Katerio gyvenimas").
"Kai kuriuos dalykus naktį galime matyti aiškiau", - teigia dokumentinės juostos "Vakarai" autorius Nikolausas Geirhalteris (Geyrhalter), pasiryžęs nuodugniai ištirti Vakarų Europą apsėdusią technologijų ir saugumo maniją. Tačiau net ir itin aukšti gyvenimo standartai neapsaugo nuo žmogiškųjų dramų, kurios vieną gražią dieną užklumpa ir sujaukia įprastą kasdienybės tėkmę.
Kino dienas Vilniuje pradės žymaus vokiečių režisieriaus Andreaso Dreseno drama "Sustojimas pusiaukelėje", pelniusi pagrindinį programos "Ypatingas žvilgsnis" prizą Kanų kino festivalyje. Pasitelkęs artimų žmonių patirtis, režisierius atsigręžia į mirtį, kuri tuo pat metu išlaisvina iš nevilties, pykčio, baimės ir padeda suvokti paprastų dalykų vertę.
Linksmiau į konfliktines situacijas ir žemiškus rūpesčius žvelgia filmų "Netyčia pagrobus ponią Elfrydę Ot", "Smėlio žmogus" ir "Skyriaus piratai" herojai. Jie nebijo juoktis ir švenčia gyvenimą net tuomet, kai viskas, atrodo, jau prarasta.
Dar dvi juostos - "Be tėvo" ir "Daina manyje" - pasakoja apie trapias, tačiau pasiduoti neketinančias moteris, kurios susiduria su praeitimi ir ima aiškintis senas paslaptis.
Programoje šį kartą spindės ir ryškiausios vokiečių aktorinės mokyklos žvaigždės - Štefi Kiūnert (Steffi Kuehnert), Michaelis Gvisdekas (Michael Gwisdek), Brunas Gancas (Bruno Ganz), Ulrichas Tukuras bei garsusis austras Klausas Marija Brandaueris.
"Vokiečių kino dienos" vyks vasario 2-8 dienomis Vilniuje, kino teatruose "Pasaka" ir "Skalvija". Kaune filmai bus rodomi vasario 9-15 dienomis kino teatre "Romuva", o vasario 17-24 dienomis - Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose.

Atgal