VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Kinas

10 12. Vilniečiai kviečiami nemokamai žiūrėti čekų filmus

Penktadienį Vilniuje pradedami rodyti čekų filmai - tarptautinis kino festivalis "Kino pavasaris" kviečia kino mylėtojus nepraleisti progos pamatyti vienus naujausių čekų filmų. Projekto "ARTscape" kino seansuose spalio 12-16 dienomis "Skalvijos" kino centre bus rodomi penki Čekijos kūrėjų pastarųjų metų darbai.

"Tęsiame gražią projekto "ARTscape" tradiciją, kuri leidžia dovanoti kino gerbėjams nemokamas pažintis su skirtingų šalių kinu. Šį kartą, bendradarbiaudami su Čekijos ambasada Vilniuje ir nepriklausomomis Čekijos kompanijomis, pristatome Čekijos filmų savaitę, kurioje rodysime jaunosios kartos režisierių darbus ir juose atspindimą kūrėjus dominančių temų įvairovę", - sako festivalio "Kino pavasaris" direktorė Vida Ramaškienė.

Čekų filmų savaitės programą pradeda Bohdano Slemos komiška drama "Kaimo mokytojas" (2008). Su šiuo režisieriumi kino gerbėjai susipažino pažiūrėję gausiai apdovanotą juostą "Laikas būti laimingam". Istorija nukelia į Čekijos pietuose esantį kaimą, į kurį atvyksta biologijos mokytojas, metęs darbą vienoje Prahos gimnazijų. Mokytojas apsigyvena pas seną močiutę, kuri negali užmigti be įjungto televizoriaus, o jų "kambarius" skiria tik marga užuolaida. Kartą atsibudęs ant suspaustų šiaudų krūvos mokytojas susipažįsta su jų savininke - inteligente Mari ir jos gražuoliu sūnumi Lada.

Šeštadienį "Skalvijoje" bus rodomas Miroslavo Ondrušo trileris "Kerštas" (2011). Jaunas režisierius patirties sėmėsi dirbdamas su patyrusiais čekų kino meistrais, tokiais kaip Janas Hržebejkas. Psichologiniame trileryje bandoma išsiaiškinti, ar blogis gimdo didesnį blogį. Vyras nori atkeršyti už savo dukterį. Jis žino, kas įvykdė nusikaltimą, bet ar jam užteks drąsos kerštui įvykdyti?

Sekmadienį filme "Nuo savo šešėlių nepabėgsi" (2009) režisierė Lenka Kny, remdamasi rastais savo giminės senais dokumentais, pasakos aštuoniasdešimtmečių istoriją. Po šešiasdešimties bendro gyvenimo metų moteris nusprendžia palikti vyrą ir pagalbos kreipiasi į teisininkę anūkę. Pamažu ima aiškėti giminės paslaptys, tačiau iškyla dilema - ar tai turi būti paviešinta, ar vis dėlto likti tik jų paslaptimi.

Pirmadienį čekų filmų programą tęs Vaclavo Kadrnkos "Aštuoniasdešimt laiškų" (2011). Filmo premjera pernai įvyko Kanų kino festivalyje, filmas jau apkeliavo daugybę tarptautinių festivalių. Autobiografinėje dramoje, nukeliančioje į 1987-ųjų Čekoslovakiją, V. Kadrnka prisimena savo vaikystę ir gyvenimą be tėvo, kuris tuo metu gyveno Anglijoje. Režisierius tėvo portretą susikūrė iš laiškų, rašytų jam ir motinai.

Antradienį "ARTscape" Čekijos filmų savaitę užbaigs Jano Lengjelio trileris "Šunsnukiai 2" (2011). Ši juosta, rodyta Čekijoje ir Slovakijoje, sulaukė didelio populiarumo, tad nuspręsta pasiūlyti filmą ir vilniečiams. "Šunsnukiais" vadinamas jaunimas, gyvenantis rajonuose, probleminėse šeimose. Netikėtai mirus didžiausiam "šunsnukiui" Michailui, jo tėvas ir senelis įtaria vietinį mokytoją Majerį.

Visi Čekijos filmų savaitės seansai - nemokami.

Atgal