VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Kinas

10 30. Leipcigo kino festivalyje varžosi net du lietuviški dokumentiniai filmai

Vokietijos mieste Leipcige pirmadienį prasideda vienas prestižiškiausių dokumentinio kino festivalių pasaulyje "DOK Leipzig". 55-ąjį kartą rengiamo tarptautinio dokumentinių ir animacinių filmų festivalio konkursinėje programoje su pasaulinio kino naujienomis šiemet varžosi ir du lietuviški filmai - Eglės Vertelytės "UB Lama" ir Oksanos Burajos "Liza, namo!".

Režisierės E. Vertelytės filmas "UB Lama" pasakoja apie jurtoje prie Ulan Batoro (Mongolija) gyvenantį išdykusį dvylikametį mongolų berniuką Galaa, ketinantį tapti budistų vienuoliu lama. Jaunųjų talentų konkursinėje programoje dalyvaujantį filmą prodiusavo Arūnas Matelis ir jo kūrybinė grupė "Nominum" kartu su prodiuseriu Luku Trimoniu bei Didžiosios Britanijos studija "Wostok". Filmas bus rodomas spalio 30 - lapkričio 1 d.

"UB Lama" jau ir anksčiau susilaukė tarptautinio dėmesio: pavasarį filmas buvo demonstruojamas dviejuose JAV festivaliuose, rodytas prestižiniame Krokuvos festivalyje Lenkijoje, pelnė pagrindinį bei specialųjį prizus Turkijoje ir Italijoje vykusiuose festivaliuose, o kitąmet dalyvaus budistinių dokumentinių filmų festivalio Šri Lankoje konkursinėje programoje.

Leipcige pasaulinę premjerą turėsiantis naujausias režisierės O. Burajos filmas "Liza, namo!" - tai mažos mergaitės Lizos, nenorinčios taikstytis su ją supančia aplinka, istorija, kurioje siekiama perteikti ir suprasti dviejų pasaulių - vaiko ir suaugusiųjų - atotrūkį šeimoje. "Liza, namo!" yra bendras Lietuvos ir Estijos kino produktas. Filmas bus rodomas tarptautinių dokumentinių trumpametražių filmų konkursinėje programoje lapkričio 2-3 d.

Į reikšmingiausių dokumentinių festivalių trejetuką pasaulyje patenkančio festivalio programą atrinkti filmai nurungė beveik 3000 kitų atrankoje dalyvavusių kandidatų iš daugiau nei 100 šalių. Sėkmingai atrankos etapą perėję filmai kovos dėl pagrindinių festivalio prizų - Pablo Pikaso (Picasso) sukurtos "Auksinio balandžio" statulėlės bei piniginio 10 tūkst. eurų apdovanojimo. Bendras festivalio prizų fondas - per 79 tūkst. eurų.

Lietuvių dokumentinis kino menas Leipcigo festivalyje jau buvo įvertintas ir anksčiau: Arūno Matelio režisuotas filmas "Prieš parskrendant į Žemę" 2005-aisiais metais Leipcige išrinktas kaip geriausias ir pelnė pagrindinį "Auksinio balandžio" prizą.

Atgal