VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Koncertai

05 05. Ant Taikos kalno, Pažaislio vienuolyne, vasarą vėl skambės didinga muzika

Daugiau nei 40 koncertų, apie 100 atlikėjų - solistų, šokėjų, aktorių, 3 simfoniniai orkestrai, 5 chorai, 4 kvartetai, 2 kameriniai orkestrai - visa tai XIX tarptautiniame Pažaislio muzikos festivalyje, kuris vyks birželio 1 - rugpjūčio 24 dienomis.
Kaip kasmet, festivalis keliaus per daugelį šalies vietų, tačiau tradiciškai pirmasis ir baigiamasis festivalio koncertai vyks Pažaislio vienuolyno kieme. Iš festivalio programoje numatytų 42 koncertų 9 -nemokami.
"Mūsų publikos muzikos poreikis yra žymiai išaugęs. Mes matome, kaip per 19 metų išauginome naują kartą klausytojų, todėl programos sudarymas išties pareikalavo daug darbo ir pastangų. Šiemet festivalio muzikinėje kelionėje po Lietuvą prisideda ir kelios naujos vietos - Panemunės pilis ir Chodkevičių rūmai Vilniuje. Nauja bus ir tai, jog žiūrovams taip pat pasiūlysime egzotinės muzikos garsų iš Alžyro bei Kolumbijos", - teigė Pažaislio muzikos festivalio organizatorius Justinas Krėpšta.
Anot J. Krėpštos, šių metų festivalyje galima išskirti Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms dedikuojamą dramą. Ją išvysti turės galimybę visi norintys: vaidinimas vyks liepos 2-osios vakarą prie Kauno pilies.
O baigiamuoju festivalio koncertu Pažaislio vienuolyno kieme rugpjūčio 24 d. bus pagerbtos Kauno žydų geto aukos. Minint 70-ąsias geto likvidavimo metines, Kauno miesto simfoninis orkestras kartu su Kauno valstybiniu choru atliks vieną žinomiausių Džiuzepės Verdžio (Giuseppe Verdi) kūrinių "Requiem". Diriguos pasaulinio lygio dirigentas Džonas Fišeris (John Fisher) iš JAV. Simboliška, jog festivalyje taip pat dalyvaus kamerinis choras "Cantemus" iš Ukrainos.
"Su Pažaislio festivaliu mes kartu auginame ir klausytoją, kuris atėjęs pasiklausyti koncertų būtinai suranda ką nors naujo. Muziką suprasti yra sudėtinga, bet lengviau, jeigu tu ją myli taip kaip gerą savo pažįstamą ar draugą, kuriame visą gyvenimą surasi ką nors naujo, išskirtinio. Lygiai taip pat - ir su muzika.
Koncertai, atlikėjai, žanrai, muzika visuomet suteikia žavesio. Iš tiesų, bėgant metams, Pažaislio muzikos festivalyje pastebime vis daugiau ir daugiau naujų veidų. Tie nauji muzikos gerbėjai, atėję į mūsų festivalį, visada kažką įdomaus suranda, o jam pasibaigus, klausia, kas bus kitais metais", - sakė Kauno valstybinio choro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas prof. Petras Bingelis.
Kaip skelbia šio solidaus ir reikšmingo muzikinio renginio organizatoriai, legendiniame Pažaislio muzikos festivalyje dalyvaus atlikėjai iš 16 pasaulio šalių - Alžyro, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Italijos, JAV, Kolumbijos, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Meksikos, Norvegijos, Prancūzijos, Ukrainos ir kitų.
"Jau ne kartą esu minėjęs, jog Pažaislio muzikos festivalis turėtų tęstis visus metus, tačiau tam pirmiausia reikia pastatyti Koncertų, kongresų ir konferencijų rūmus. Tikimės, jog šį projektą pavyks įgyvendinti iki mūsų valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo 2018 metais. Tuo tarpu džiugu pabrėžti, jog jau devynioliktasis Pažaislio muzikos festivalis byloja apie gilias tradicijas, savo solidų turinį ir prasmę", - spaudos konferencijoje kalbėjo Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Atgal