VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Koncertai

05 30. "Skamba skamba kankliai" prasidės įsukdamas festivalio istorijos ratą

Teatro muzikos ir kino muziejaus kieme koncertu "Skumba skumba kunkliai" ketvirtadienį prasidėjo 42-asis folkloro festivalis "Skamba skamba kankliai", sostinės erdves tradicinės kultūros aidais užpildysiantis viso savaitgalio metu.

Festivalio atidarymo koncerte pasirodė įvairių amžiaus grupių kolektyvai, atspindintys besisukantį festivalio "istorijos ratą".

"Kadangi šiemet daug dėmesio skiriama šeimos metams paminėti, per festivalio atidarymo koncertą iškėlėme idėją, kad tai bus festivalio dalyvių kartų istorijos ratas. Nuo pat festivalio organizavimo pradžios, žmonės, kurie jį organizavo ir atėjo iki šiandienos nei nepastebėjo, kad paskui jie nuolat augino kitas kartas, paskui juos ėjo daug jaunų žmonių, ėjo vaikų folkloro ansambliai, kurie šiandien yra puikūs vidutinės kartos ar dar jaunos kartos atstovai", - pasakoja Vilniaus etninės kultūros centro vyriausioji edukacijos koordinatorė Loreta Stoliarovienė.

Atidarymo koncerte išvydome vieną pirmųjų festivalio organizatorių Evaldą Vyčiną, folkloro ansamblį "Visi", sutartinių žinovę Daivą Vyčinienę, ansamblį "Radasta", Vilniaus universiteto ansamblį "Ratilio" ir vaikų folkloro kolektyvą "Reketukas".

"Atidarymo koncertu norime parodyti, kad tas ratas ir turi suktis, skambėdamas, tarsi gero meistro kanklės", - teigia L. Stoliarovienė.

Po pirmojo koncerto, festivalio svečių taip pat laukia romansų vakaras "Vieną gražų gegužės vakarą", pasidainavimų vakaras "Padainiūsu dainiuškeli" bei naktišokiai. Trakų Vokės dvaro sodyboje ketvirtadienį rengiamas festivalio užsienio svečių folkloro grupių koncertas. Tarp svečių šiemet yra kolektyvai iš Irano, Gruzijos, Italijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos ir Azerbaidžano.

Festivalio scena Muzikos, teatro ir kino muziejuje šiemet pasipuoš išskirtine ant šilko tapyta dekoracija, kuri atvaizduos kiekvieną metų mėnesį su jiems būdingiausiais simboliais - augalu ir gyvūnu.

Iš viso "Skamba skamba kankliai" šiemet pakvies į 42 renginius. Penktadienį Simono Daukanto aikštėje pradėjo veikti tautodailės darbų ir kulinarinio paveldo mugė.

Nuo 1973-iųjų savo istoriją skaičiuojantis festivalis kilo iš praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje prasidėjusio etnokultūrinio sąjūdžio. Startavęs kaip vieno koncerto renginys, per ilgą istoriją "Skamba skamba kankliai" išaugo į keturių dienų festivalį ir yra vienas iš nedaugelio dar egzistuojančių Europoje bei didžiausias Lietuvoje autentiškosios muzikos ir folkloro festivalis.

Atgal