VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Koncertai

07 02. Vyrų choras „Golden Gate“ iš JAV kviečia į nemokamą koncertą Vilniuje

Liepos 7 dieną Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje vienintelį koncertą surengs Baltijos šalyse gastroliuojantis vyrų choras iš San Francisko „Golden Gate“. Koncertas nemokamas, jo pradžia – 18.00 valandą.

Vilniaus publikai kolektyvas iš JAV parengė spalvingą ir įdomią programą, kurioje skambės įvairių epochų, tautų ir kultūrų muzika: nuo renesansinių C. Monteverdi ir G. P. da Palestrinos madrigalų iki visame pasaulyje populiarių E. Rautavaaros ir V. Miškinio kūrinių chorui.

„Golden Gate“ vyrų choras puikiai žinomas San Franciske ir šio didmiesčio apylinkėse, nes čia reguliariai organizuoja pasirodymus, dalyvauja įvairiuose festivaliuose ir muzikiniuose projektuose. Kaip taisyklė, choras kasmet parengia ne mažiau kaip tris muzikines programas: po vieną pavasariui, vasarai ir žiemai.

Apie 40 vyrų jungiantį kolektyvą 1982 metais įkūrė Dickas Krameris, o nuo 2010 metų gegužės chorui vadovauja Josephas Piazza – žinomas chorvedys, su kitais JAV chorais parengęs ne vieną kritikų puikiai įvertintą programą ir koncertavęs garsiausiose savo šalies scenose, įskaitant „Carnegie Hall“.

Vienas iš išskirtinių choro „Golden Gate“ bruožų – itin marga jo etninė sudėtis. Chore dainuoja amerikiečiai, kurių šaknys – įvairiose Europos, Afrikos, Azijos ir Lotynų Amerikos šalyse. Jauniausiam choro nariui – vos per 20, o vyriausiam – beveik 70 metų.

Lietuvoje choras lankosi pirmą kartą. Iš čia kolektyvas išvažiuoja į Rygą, kur liepos 9–19 dienomis vyks VIII Pasaulio chorų olimpiada.

Atgal