VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Koncertai

11 18. Lietuvoje ketinama įrašyti visus nebaigtus V. A. Mocarto kūrinius

Koncertui su Lietuvos kameriniu orkestru (LKO) besiruošiantis Berlyno simfoninio orkestro vyriausiasis dirigentas Lioras Šambadalas (Shambadal) kolektyvui pasiūlė įrašyti unikalią kompaktinę plokštelę "Nebaigtas Mozartas", kurioje sutilptų visi nebaigti kompozitoriaus kūriniai.
Anot LKO direktoriaus Egidijaus Mikšio, pasiūlyta programa turėtų turėti labai didelį atgarsį. "Tas visas nebaigtas Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) atkarpas dirigentas norėtų sudėti į atskirą kompaktinę plokštelę ir atsirastų naujas dalykas, niekada negirdėtas pasaulyje", - sako E. Mikšys.
Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje LKO ir L. Šambadalas pasirodys lapkričio 22-ąją. Skambės Samuelio Barberio, Edvardo Elgaro (Edward Elgar), Richardo Vagnerio (Wagner), V. A. Mocarto, Johano Nepomuko Humelio (Johann Nepomuk Hummel) kūryba. Solo fagotu gros jaunas atlikėjas Matisas Kasparas Stieras iš Miuncheno.
L. Šambadalas yra vienas aktyviausiai šiuo metu koncertuojančių muzikų, dirigavęs daugiau kaip 70-čiai įvairių pasaulio orkestrų. Altą, tromboną, kompoziciją ir dirigavimą Tel Avive studijavęs dirigentas yra vadovavęs ne vienam orkestrui, pastatė daugiau kaip 40 operų, įkūrė ansamblį "Musica Nova", dėsto įvairiuose meistriškumo kursuose. Jo tėvas yra kilęs iš Vilniaus.

Atgal