VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Koncertai

01 17. Pirmą kartą Lietuvoje - vargonų improvizacijos pagal K. Donelaičio „Metus“

Šiemet 15 metų atkūrimo jubiliejų švenčiantys didžiausi Lietuvos vargonai, esantys VU Šv. Jonų bažnyčioje, vargonų muzikos mylėtojus šį šeštadienį, sausio 17 d. 18 val. kviečia į vargonininko dr. Vido Pinkevičiaus koncertą „Jau saulelė vėl“.

Koncerte pirmą kartą Lietuvoje skambės vargonų improvizacijos pagal K. Donelaičio poemos "Metai" ištraukas. Improvizacijos bus padalintos į 12 dalių, paimtų iš “Pavasario linksmybių”, “Vasaros darbų”, “Rudenio gėrybių” ir “Žiemos rūpesčių”.
Kaip pasakojo V. Pinkevičius, vargonais improvizuotais ritmais, dainingomis melodijomis, spalvingomis harmonijomis, aktyviai besikeičiančia faktūra ir įvairiausiomis registrų kombinacijomis bus kuriamos muzikinės istorijos Donelaičio nemirtingų eilių pagrindu.

“Paslaptingais vargonų garsais atgis žymiosios Donelaičio eilės apie žiemos trūsus, šalčių pramones, vasaros kvietkeles, vėjus su sparnais, orų drungnumus, bobą su diedu blogu, balas ir klampynes, kelią, ratus ir būbną ir kitus anų laikų spalvingus dalykus.” – pasakojo vargonininkas.

„Improvizacijos idealiai tinka nupiešti savitą muzikinį vaizdą ir sukelti klausytojams įvairiausias asociacijas. Kiekvienas žmogus skirtingai įsivaizduos ir interpretuos muzikinį veiksmą, o tai ir yra improvizacijos poveikio jėga. Kiekvienas garsas, kiekvienas akordas ar pasažas, nuskambėjęs tą vakarą, taip pat jau niekada nebebus pagrotas, nes tai yra kuriama čia ir dabar.“ – mintimis dalinosi improvizacijos meną Lietuvoje puoselėjantis Pinkevičius.

Atgal