VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Koncertai

04 11. Varpus Kaune prakalbinti patikėta pirmajai mieste karilionininkei A. Staniunaitytei

Kaune pirmuosius koncertus Vytauto Didžiojo karo muziejaus bokšto karilionu surengė jauna profesionali muzikantė Austėja Staniunaitytė. Ypač sudėtingas muzikos instrumentas - varpai, kurie bent Kaune iki šiol paklusdavo tik muzikantams vyrams, merginai patikėti atsižvelgus į Atrankos komisijos rekomendaciją, surašytą po jos grojimo perklausos.

Iš pradžių Vytauto Didžiojo karo muziejaus varpų bokšto karilionu rengiamų koncertų ir karilionierių bei koncertinių programų atrankos komisija rekomendavo Kauno menininkų namams surengti koncertą perklausą, kad galėtų vertinti A. Staniunaitytės būsimas koncertines programas karilionu. Taip pat, - jos, kaip atlikėjos, meninį lygį ir estetinius kriterijus.

Koncerte perklausoje A. Staniunaitytė atliko 40 min. programą. Joje, komisijos pageidavimu, buvo atlikti Vakarų Europos klasikų, lietuvių kompozitorių klasikų ir lietuvių liaudies kūriniai. Atrankos komisijos (Arvydas Karaška, muzikologas, Dalia Kairaitytė, kompozitorė, Rokas Zubovas, pianistas, profesorius, Vidmantas Bartulis, kompozitorius, Nacionalinės premijos laureatas) nuomone, A. Staniunaitytė perklausai pasiruošė atsakingai. Dėmesingai parinkta buvo jos programa, subtili atliekamų kūrinių interpretacija ir instrumento valdymas, jautrus skirtingų autorių bei epochų stiliaus pajautimas.

Atrankos komisija vienbalsiai rekomendavo A. Staniunaitytės atliekamas koncertines programas įtraukti į Vytauto Didžiojo karo muziejaus varpų bokšto kariliono muzikinį repertuarą. Kauno Menininkų namai su jaunąja atlikėja pasirašė sutartį dėl koncertų. Pirmieji iš jų surengti Velykų dienomis.

Atgal