VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Koncertai

06 23. “ArtVilnius`15“ – iš šaunamųjų ginklų sukurto smuiko melodijos

„Lewben Art Foundation“ stende meno mugės „ArtVilnius`15“ metu bus galima susipažinti su vieno iš pristatomų menininkų – Pedro Reyeso – kūryba. „Visuomenė be ginklų (Smuikas IX)“ (2014) yra šio menininko vykdyto projekto „Visuomenė be ginklų“ (angl. Disarm) dalis.

Projekto idėja – iš ginklų sukurti muzikos instrumentus. P. Reyesas projektą pradėjo 2013 m., po panašaus projekto „Vaizdas“, kuriam Meksikos vyriausybės paprašė apie 6 700 pistoletų, kad galėtų iš jų kurti menines kompozicijas. Šiais įrenginiais, kuriuos P. Reyesas sukūrė kartu su šešiais muzikantais, galima groti, skelbiama pranešime spaudai. Juos galima užprogramuoti ir valdyti kompiuteriu, o skambesio galimybės tokios plačios, kad galima surengti puikų muzikos koncertą bei kompozicijas parengti iš anksto.

Visos šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’15“ metu „Lewben Art Foundation“ ekspozicijoje periodiškai vyksperformansas – Nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro smuikininkas Kęstutis Pleita grieš iš šaunamųjųginklų P. Reyeso sukurtu smuiku.

Atgal