VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Koncertai

07 18. Trakai klausėsi M. Rostropovičiaus fondo auklėtinių muzikos garsų

Vienuoliktąjį sezoną muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“ savo programoje ir vėl pristatė publikos susižavėjimą pelniusį muzikinį tandemą – vieną iškiliausių ir pasaulyje labiausiai vertinamų šalies kolektyvų, Lietuvos kamerinį orkestrą, diriguojamą Modesto Barkausko, ir Mstislavo Rostropovičiaus labdaros bei paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkus. Talentingiausi šalies jaunieji atlikėjai kartu su Lietuvos kameriniu orkestru festivalio gerbėjus džiugino gražia tradicija tampančiame koncerte Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje.

Šiemet liepos 5-ąją suskambęs festivalis „Užutrakio vakarai“ ir toliau lieka ištikimas susiklosčiusiai tradicijai rengti originalius, išskirtinius, specialiai šiam festivaliui organizuojamus koncertus. Tarp siekio pasikviesti Europoje garsius atlikėjus, propaguoti lietuvių autorių kūrybą, festivalis jau antrus metus dairosi į šalies jaunuosius talentus, įtraukdamas jų pasirodymus į programą ir suteikdamas publikai nuoširdžių, žaismingų, tačiau profesionalumu kitiems festivalio renginiams nenusileidžiančių muzikinių momentų.

Liepos 12 d. vykusiame koncerte kartu su orkestru į sceną žengė jauni, tačiau muzikos pasaulyje jau daug pasiekę solistai – 9 pirmas vietas ir 4 Grand Prix tarptautiniuose konkursuose pelnęs klarnetininkas Stasys Makštutis, akordeono virtuozė, Šiaulių „Jaunojo menininko“ premijos laureatė Eglė Bartkevičiūtė, pirmųjų premijų įvairiuose konkursuose laimėtojas obojininkas Pijus Paškevičius, šešių respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, su orkestru septynerių debiutavusi smuikininkė Ugnė Katinskaitė ir pernai aukščiausius apdovanojimus konkursuose „Czech Clarinet Art“ ir „Olimpo musicale“ pelnęs klarnetininkas Rapolas Bartulis. Su Lietuvos kameriniu orkestru atlikėjai festivalio publikai parengė G. Rossini, C. Stamitz, P. Hughes, R. Galliano, P. de Sarasate, A. Vivaldi kūrinių interpretacijas.

Atgal