VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Koncertai

09 25. Maskvoje paminėtos 140-osios M. K. Čiurlionio gimimo metinės

Lietuvos ambasada Rusijoje ir Puškino muziejus Valstybinio Aleksandro Puškino muziejaus salėje pirmadienį gausiai susirinkusiai publikai pristatė ypatingą renginį - koncertą, skirtą 140-osioms Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo metinėms. 
Lietuvos ambasadorius Remigijus Motuzas pasveikino didžiojoje muziejaus salėje susirinkusius Rusijos valstybinių ir nevyriausybinių institucijų atstovus, užsienio šalių ambasadų Maskvoje vadovus ir diplomatus, lietuvių bendruomenės Rusijoje atstovus, kultūros veikėjus ir kitus ambasados draugus ir pristatė koncertinę programą, skirtą ryškiausią pėdsaką Lietuvos kultūroje palikusio kompozitoriaus, dailininko, rašytojo ir filosofo - M. K. Čiurlionio - muzikiniam palikimui.
R. Motuzas pažymėjo, kad M. K. Čiurlionis yra unikalus ir universalus kūrėjas. Jis priklauso ne tik Lietuvos, bet ir Europos bei pasaulio kultūrai. Pasak ambasadoriaus, M. K. Čiurlionio studijos Varšuvoje, Leipcige, parodos ir koncertai Sankt Peterburge, kelionės po Prahą, Drezdeną, Niurnbergą, Miuncheną, Vieną, Kaukazą - visa tai paliko pėdsaką jo asmenybėje, subrandino jį kaip menininką ir atsispindi jo kūryboje. "Šiandien daugelyje pasaulio valstybių, net Japonijoje, turime daug M. K. Čiurlionio kūrybos tyrinėtojų, propaguotojų ir gerbėjų", - kalbėjo R. Motuzas.
Ambasadorius atkreipė dėmesį, kad XX a. pradžioje M. K. Čiurlionis atvyko į Sankt Peterburgą, kur jo fortepijoniniai kūriniai skambėjo įvairiuose koncertuose kartu su Aleksandro Skriabino, Sergejaus Rachmaninovo ir kitų žymiausių kompozitorių muzika. Taigi Sankt Peterburgas yra pirmoji vieta, kurioje M. K. Čiurlionis sulaukė pripažinimo. 
R. Motuzas susirinkusiems pranešė, kad neseniai jam lankantis Sankt Peterburge su valdžios atstovais sutarta, kad 2016 m. Ermitaže bus rengiama originalių M. K. Čiurlionio kūrybos darbų, kurie saugomi menininko dailės muziejuje Kaune, paroda. Ermitažas yra nusprendęs kitus, 2016 metus, pavadinti M. K. Čiurlionio metais. 
Koncertinę programą "Jūra miške" improvizuodami atliko iškilūs Lietuvos menininkai - pianistas Petras Geniušas ir saksofonininkas Liudas Mockūnas.

Atgal