VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Koncertai

11 10. Taikomosios dailės muziejuje - išskirtinis koncertas

Taikomosios dailės muziejuje iškalbingus ir taurius romantiko Johaneso Bramso (Johannes Brahms) opusus ir įstabius šių laikų kompozitoriaus Rikardo Dunserio (Richard Dunser) kūrinius lapkričio 11-ąją atliks scenos numylėtiniai ir pasaulinę šlovę pelnę atlikėjai - žymiojo"Artis" kvarteto narys austrų smuikininkas Johanesas Meislas (Johannes Meissl), jaunasis fortepijono virtuozas iš Norvegijos Olė Kristianas Hagenrudas (Ole Christian Haagenrud), violončelininkas Glebas Pyšniakas bei altininkas Jurgis Juozapaitis.
Aktyvią muzikinę karjerą visame pasaulyje puoselėjantis violončelininkas G. Pyšniakas sakė, kad šis koncertas bus retas muzikinis reiškinys Lietuvoje. "J. Meislo pasirodymas Lietuvoje - tikra šventė klasikinės muzikos mėgėjams. Trijų skirtingų šalių atstovai, susijungę į vieną ansamblį, stebins naujomis ir negirdėtomis interpretacijomis, spalvingumu ir subtilia muzikos kalba", - apie artėjantį koncertą kalbėjo jame griešiantis G. Pyšniakas.
Į Lietuvą atvyksiantis norvegų pianistas O. K. Hagenrudas - ilgametis G. Pyšniako scenos bendražygis. Kartu su kitais atlikėjais jiedu itin sėkmingai pasirodė daugelyje tarptautinių konkursų ir festivalių visame pasaulyje.
Vilniuje koncertuosiantys J. Meislas ir O. K. Hagenrudas ne tik pasirodys scenoje, bet ir ves meistriškumo kursus jauniesiems lietuvių muzikos talentams bei muzikinio projekto "Artistico" dalyviams.
Smuikininkas bei dirigentas J. Meislas nuo 1982 m. yra "Artis" kvarteto narys. Ansamblis yra laimėjęs daugybę apdovanojimų už daugiau nei 35 muzikos įrašus. Pastaruosius kelerius metus J. Meislas kaip dirigentas koncertuoja su įvairiais orkestrais Austrijoje, Japonijoje, Bulgarijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Suomijoje ir Rumunijoje.
J. Juozapaitis dažnai koncertuoja kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas, yra Lietuvos kamerinio orkestro bei trio "Claviola" narys. Net 15-oje tarptautinių bei respublikinių konkursų pelnė laureato diplomus.
Dar būdamas 14 metų G. Pyšniakas kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos "Musikverein", Amsterdamo "Concertgebouw", Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje.
O. K. Hagenrudas - vienas daugiausia žadančių jaunosios kartos Norvegijos pianistų. 2008 m. jis buvo nominuotas ir išrinktas Norvegijos metų muziku, o 2014 m. jam buvo suteiktas prestižinis Roberto Levino apdovanojimas. O.Kristianas reguliariai koncertuoja su įvairiais Norvegijos orkestrais, aktyviai groja kamerinę muziką, dalyvauja festivaliuose Norvegijoje ir kitur.

Atgal