VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Koncertai

11 21. Šv. Cecilijos dienai skirtos vargonų improvizacijos

Koncertų ciklas „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ vargonų muzikos mylėtojus šį šeštadienį, lapkričio 21 d. 18 val. kviečia į vargonininko dr. Vido Pinkevičiaus koncertą „Iš Harmonijos“, skirtą Šv. Cecilijos – bažnytinės muzikos ir muzikų globėjos, dienai pažymėti. Koncertas yra renginių, skirtų paminėti didžiausių Lietuvos vargonų atstatymo 15 metų sukakčiai (2000-2015), dalis.

Šiame vakare skambės vargonų improvizacijos pagal XVII a. garsaus anglų poeto Johno Drydeno (1631-1700) poemos „Giesmė Šv. Cecilijos dienai“ (1687), tekstą.

Kaip pasakojo V. Pinkevičius, šios poemos žodžiai tapo monumentalaus Georgo Friedricho Hendelio kūrinio „Odė Šv. Cecilijos dienai“, pagrindu.

„Poemoje pasakojama apie visatos harmoniją ir apžvelgiama visų pagrindinių muzikos instrumentų – styginių, pučiamųjų, o ypač vargonų vieta metafizinėje pasaulio sampratoje ir jų ryšys su žmogumi. Koncerto klausytojai matys lietuvišką poemos tekstą programėlėse, kad galėtų geriau sekti ir suprasti muzikinį veiksmą,“ – pasakojo Pinkevičius.

Atgal