VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Koncertai

10 04. Vilniuje įvyko VIII tarptautinis festivalis „Pokrovo varpai“

Rugsėjo 28 dieną Vilniuje buvo uždarytas VIII tarptautinis festivalis „Pokrovo varpai“, skirtas 1150-osioms slavų raštijos metinėms. Renginio rėmėjai Maskvos miesto Tarpekonominių ir tarptautinių ryšių departamentas (TTRD), Rusijos Respublikos ambasada Lietuvoje, Maskvos namai Vilniuje, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija bei „Russkij mir“ fondas.

„Rusijos indėlis vystant slavų kultūras didžiulis. Rusijos literatūra yra slavų ir pasaulinės raštijos perlas. Remti rusų kalbą, rusų kultūrą, suteikti pagalbą mokslo ir kultūros įstaigoms, kurios jas puoselėja ir populiarizuoja, yra Maskvos Vyriausybės ir, aišku, Tarpekonominių ir tarptautinių ryšių departamento prioritetinės veiklos kryptys. 1150-ųjų slavų raštijos metinių iškilmės vyksta ne tik broliškose respublikose, bet ir valstybėse, kur yra stiprios ir gausios slavų bendruomenės, kur gyvena mūsų kraštiečiai. O tai daugiau nei 80 pasaulio šalių“ – kalbėjo savo pasveikinime festivalio dalyviams bei svečiams Maskvos Vyriausybės ministras, TTRD vadovas Sergėjus Čeriominas.

„Pokrovo varpai“ – patogi platforma laisvai kūrybai. Festivalio tikslas buvo parodyti, kad tradicinė kultūra eina koja kojon su laiku, ją pasitelkia šiuolaikiniai žymūs kompozitoriai, dailininkai ir režisieriai.

Festivalyje nuskambėjo tradicinės Kalėdų, Velykų giesmės, įvyko sakralinės muzikos koncertas, kuriame dalyvavo folkloriniai kolektyvai iš Rusijos, Lietuvos ir Ukrainos. Koncerto „Muzika gurmanams“ metu Šv. Kotrynos bažnyčioje svečiai pateko į Abchazijos, Baltarusijos, Nyderlandų, Italijos, Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Estijos dainų, šokių bei ritualų folkloro atmosferą.

Festivalio metu trečią kartą įvyko vaikų folklorinė asamblėja, kurioje tradiciškai dalyvavo kolektyvai iš įvairių Lietuvos kampelių bei užsienio svečiai. Vaikai ir Vilniaus pedagogai susipažino su Abchazijos, Baltarusijos, Nyderlandų, Ukrainos, centrinės Lenkijos, Vakarų Sibiro, Užbaikalės, Lietuvos sentikių tradicijomis.

Rugsėjo 27 dieną festivalis tęsėsi Lietuvos Vyriausybės rūmuose, kur buvo atidaryta Vladimiro Carlunga-Moraro fotografijos paroda „Kultūrų dialogas“. Tą pačią dieną Vilniaus rotušėje duris atvėrė Vasilijaus Degtiariovo fotografijos paroda „Lietuvos sentikiai“. Vakare Rusų dramos teatre buvo pristatyti du projektai: „Akulovo vestuvės“, kuriame dalyvavo  ansamblis „Istoki“, ir „Ant ribos“, kuriame dalyvavo folklorinis etnografinis ansamblis „Narodnyj prazdnik“ bei Lietuvos Rusų dramos teatro artistai.

Vilniaus ir Lietuvos arkivyskupui Inokentijui palaiminus rugsėjo 28 dieną Dievo Motinos ėmimo į dangų Vilniaus stačiatikių katedroje įvyko apvalus stalas „Stačiatikybė kaip vienas iš rusų tradicinės kultūros pamatų“.

Paskutinę festivalio darbo dieną Dievo Motinos ėmimo į dangų Vilniaus stačiatikių katedroje įvyko sakralinės muzikos koncertas, kuriame dalyvavo žymūs folkloriniai etnografiniai kolektyvai bei liaudies dainų atlikėjai iš Rusijos, Baltarusijos, Nyderlandų ir Lietuvos.

Atgal