VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Koncertai

01 14. Kaip tapyba skambėtų vargonų garsais?

Šiuo metu Vilniaus Rotušėje eksponuojamos prieš porą metų amžinybėn iškeliavusio iškilaus uostamiesčio dailininko Vido Pinkevičiaus (1949-2012) parodos “Gyvenimas – tapyba” proga, šį šeštadienį, sausio 18 d. 18 val. koncertų ciklas “Muzikos valanda Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje” vargonų ir tapybos mylėtojus kviečia į tapytojo sūnaus vargonininko Vido Pinkevičiaus improvizacijų koncertą tuo pačiu pavadinimu.

Vakaro programoje skambės vargonų improvizacijos pagal žymiausius V. Pinkevičiaus paveikslus „Nukryžiavimas“, „Pieta“, „Paskutinė vakarienė“, „Nešantis kryžių“, „Javų laukas“, „Sūnus palaidūnas“, „Šeima“, „Jachtos Nidoje“, „Klaipėdos pilis“, „Žalgirio mūšis“ ir kt. Visus šiuos ir daugelį kitų geriausių tapytojo darbų iki sausio 31 d. galima gyvai apžiūrėti Vilniaus Rotušėje.

Pasak V. Pinkevičiaus, daugelyje paveikslų yra gausu detalių, o veiksmas, energija ir ekspresija veržiasi iš kiekvieno kūrinio. „Dėl to iš pradžių gali pasirodyti, kad ten daug maišaties ir atsitiktinumo. Tai nėra tiesa. Atidesnis žvilgsnis pastebės ir spalvų, dermių, ritmų, štrichų bei potėpių subtilius pasikartojimus ir proporcijas. Visa tai taip pat būdinga ir geram muzikos kūriniui,“ – atskleidė savo pastebėjimus vargonininkas.

Atgal