VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Kultūra

10.31. Neringiškiai parodą vėl kurs kartu

Neringos muziejai antrą kartą organizuoja gyvosios istorijos parodą "Muziejų kuriame kartu". Jos kūrėjais gali tapti visi, kurių širdys priklauso Kuršių nerijai. 

Iki lapkričio 21-osios į Kuršių nerijos istorijos muziejų reikėtų atgabenti savo gyvenimo relikviją - daiktą, kuris yra svarbi asmeninės ar šeimos istorijos dalis, menanti daugiasluoksnį, skausmingą, bet neišvengiamai reikšmingą sovietmečio periodą. 
Paroda "Muziejų kuriame kartu 2017" bus atidaryta lapkričio 24 d. Kuršių nerijos istorijos muziejuje. 
Kiekvieno žmogaus atneštos relikvijos ir taps parodos "Muziejų kuriame kartu" eksponatais, demonstruojamais drauge su trumpomis daiktų istorijomis - ką ir kodėl jie reiškia savo šeimininkui. Juk kartais ir neveikiantis vaikystės laikrodis ar apsitrynusi jaunystės nuotrauka tampa "muziejinėmis vertybėmis". 

 Rengėjų nuotr.
Visi sunešti daiktai bus grąžinti savininkams parodai pasibaigus.
Kaip teigia įstaigos "Neringos muziejai" direktorė dr. Lina Motuzienė, tai puiki bendruomenę jungianti iniciatyva, kurios prasmę paliudijo praėjusiais metais įgyvendintos parodos dalyviai bei lankytojai. 
"Projektas "Muziejų kuriame kartu" leidžia kelti svarius klausimus: kas ir kaip kuria istoriją? Kas yra vertybė? Tai itin opi bei skausminga dilema, ypač kalbant apie neseną mūsų visų istoriją - sovietmetį, kuris skausmingai, bet svariai formavo mūsų gyvenimus bei sąmonę. Tad šiais metais skatiname Neringos bendruomenę pasidalinti sovietinio periodo atmintimi ir tai liudijančiais daiktais, kuriuos saugojame dėl įvairių jautrių priežasčių", - sakė L. Motuzienė.
2016 m. pirmą sykį Neringos muziejų surengta eksperimentinė paroda "Muziejų kuriame kartu" leido iš arti prisiliesti prie šiandienos Kuršių nerijos žmonių gyvenimo istorijų, pažinti draugų, kaimynų ar tiesiog šalia esančiųjų gyvenimo fragmentus. 
Parodoje buvo eksponuojama daugiau nei 150 skirtingų objektų, pateiktų 22 dalyvių. Tai buvo itin įvairūs asmeniniai daiktai, tarp kurių - ir XIX a. pabaigos maldaknygės, ir tris kartas supęs medinis arkliukas, ir nuotraukos, menančios pirmąją meilę Nidoje, ir tarpukario knygos, ir unikalūs marių "lobiai", rasti ilgų pasivaikščiojimų metu, bei daugybė kitų savaip svarbių ir įdomių daiktų, pasakojančių savo šeimininkų istorijas.

Atgal