VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Literatūra

02 09. Naujasis poetų draugijos „Mir“ almanachas

Birutė Silevičienė

Neseniai pasirodė poetų draugijos „Mir“ almanachas  „Vilties laiptinė“, kurį parengė ir išleido Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos narė Valentina Jekateriničeva. Jame spausdinama Vilniaus, Italijos, Londono, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos poetų kūryba, tad šiame leidinyje yra ir pluoštelis Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos narių V.Fatejevos-Jekateriničevos, Aleksejaus Karpovo, Reginos Jakučiūnaitės-Kubertavičienės, Viktorijos Kurakevič (Burkovos) kūrybos. Mano eilėraščius į rusų kalbą išvertė V.Jekateriničevos dukra Tatjana Dudarevič. Ji taip pat išvertė į rusų kalbą poeto Kazio Binkio eilėraščių, lietuvių poetų kūrybą vertė Jurij Šuckij.

Almanachą sudaro trys skyriai: „Geriausia daina dar kuriama“, „Nuostabus pasaulis poeto sielos...“ ir „Gražesnio krašto už lietuvišką žemėje nėra“. Almanacho viršeliai – poetės, fotografės, LKRS ir „Mir“ draugijos narės, rašančios lietuvių ir rusų k. Reginos Jakučiūnaitės-Kubertavičienės.

Džiugu, kad šis almanachas keliaus ne tik po Lietuvos bibliotekas, bet ir į užsienį: Italiją, Londoną, Lenkiją, Izraelį, Rusiją, Baltarusiją.

Jis bus prieinamas žmonėms, kam artima poetų sielos daina.

Nuoširdų ačiū taria poetai leidybos grupei, vadovei ir vertėjams, laikydami rankose jau antrą „Mir“ draugijos almanachą „Vilties laiptinė“.

Atgal