VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Literatūra

02 22. Kūrėjų popietė Vilniuje

Birutė Silevičienė

Vasario 8-ąją į Tautinių bendrijų namus rinkosi „Gildijos“ būrelio poetai, publicistai, menininkai ir svečiai į dviejų poečių knygų pristatymą.

Susitikimą vedė būrelio vadovė Onutė Grybauskaitė-Kulbokienė.

Renginio pradžioje nuskambėjo Natalijos Rubcovos dainos žodžiai, lydimi pianino skambesio. Dainavo visa salė.

N.Rubcova – aukščiausios kategorijos gidė, direktorė, Tarptautinės rašytojų ir publicistų asociacijos narė, gyvena ir dirba Vilniuje.

Renginyje dalyvavo Tarptautinės rašytojų ir publicistų asociacijos prezidentas Lev Mesengiser.

Popietės Tautinių bendrijų namuose dalyviai

Vilnietė, „Gildijos“ susivienijimo narė poetė Galina Ivanova neseniai išleido savo kūrybos eilėraščių knygą, kurią ir pristatė renginio metu. Ji nuoširdžiai ir atvirai papasakojo apie save, savo gyvenimą ir kūrybą.

G.Ivanova baigusi  Geležinkelio transporto institutą, dirbo „Vilniaus restauracijoje“, banke. Pirmąjį savo eilėraštį parašė 2000 metais. Tai ir buvo poetės sielos dvasinis atsivėrimas po Tėvelio mirties – skaudi netektis, praraja, atsivėrusi tarp Dangaus ir Žemės. Ji pasidžiaugė, kad jos motina yra mokytoja, mėgstanti skambinti fortepijonu.

G.Ivanovos kūryba susijusi su asmeninio gyvenimo įvykiais. „Gana man būti kambario poete!“ – tarė kartą sau Galina. Pradėjo skelbti savo eilėraščius internete, bendravo su rašančiais autoriais. Jos kūryba pastebėta ir įvertinta: buvo priimta į poetų studiją „Rodnik“.

Kai eilėraščių susikaupė nemažai, nutarė išleisti knygą. Teko daug padirbėti, pasistengti eilėraščius sudėlioti pagal įvykius, jai nutikusius gyvenimo kely. Tad didžiausias džiaugsmas – laikyti knygą rankose ir jausti ritmingą širdies plakimą. Poetė – nuoširdi, atvira, be pavydo jausmo. Moka pasidžiaugti  ir kitų pasiekimais. Jautriai reaguodama į kitus žmones, nori sulaukti ir iš jų to paties.

Jos darbo vaisius pastebėjo Rusijos rašytojų sąjungos nariai, ji buvo pakviesta į Maskvą, priimta į Rusijos rašytojų sąjungą. Visi kartu pasidžiaugėme jos pasiekimais, sveikinome, linkėdami sėkmės kūrybos baruose, ir toliau likti tokia, kokią iki šiol pažįstame.

Pluoštą savo eilėraščių paskaitė N.Rubcova. Į „Gildijos“ būrelio susivienijimą „Vingis“ ši poetė atėjo įkvėpta Samuelio Lormano eilėraščių apie Vilnių.

Renginyje Natalija paskaitė savo eilėraščių, rado laiko pabendrauti su kitais poetais ir svečiais.

„Vingis“ būrelio vadovė O.Grybauskaitė-Kulbokienė išleido antrą savo knygą „Nušvitusi akimirka“. Haiku stiliumi parašyti knygą įkvėpė  japonų haiku kūryba.

Renginyje taip pat dalyvavo vaikų globėja Elena Kubilienė, poetas iš Elektrėnų Juozas Kulvinskas.  Sužavėjo  dailininkės Ninos Kalitos darbų paroda: piešiniai, rankdarbiai, paveikslai, segės, kuriomis papuošė moteris.

Popietės dalyvius sujaudino poetės Liudmilos Olifson-Cerenia atlikta savos kūrybos daina „Motinai“.

Šiltu žodžiu apie renginį atsiliepė  ir garbus lietuviškų dainų kūrėjas, Žurnalistų sąjungos ir valstybės pripažintas meno kūrėjų asociacijos narys Juozas Elekšis. Jis pasidžiaugė 2014-15 m. su Vilimu Malinausku sukūręs operetę „Laumės pirtyje“.

Štai kokie puikūs ir Lietuvai žinomi kūrėjai gyvena mūsų žemėje, ją apdainuoja, myli ir dega kūrybos ugnele.

Atgal