VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Literatūra

04 18. Įdomus literatūrinis renginys Tautinių bendrijų namuose

Birutė Silevičienė

Balandžio 11-ąją į poeto Juozo Kulvinsko kūrybos vakarą Tautinių bendrijų namuose rinkosi literatūrinio būrelio „Vingis“ nariai, norėdami pasiklausyti jo eilėraščių, pabendrauti ir artimiau susipažinti.

Susitikimą vedė būrelio „Vingis“ pirmininkė Onutė Grybauskaitė-Kulbokienė. „Kas mes būtume, jei nerašytume eilėraščių, prozos? Mes pirmieji jautriai sutinkame pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą. Jungiamės į būrelius, išsakome savo mintis, leidžiame asmeninės poezijos knygas, bendraminčių almanachus, kuriuos pristatome visuomenei, džiaugiamės patys parašytu žodžiu.

Mūsų šios dienos tema – poeto Juozo Kulvinsko kūryba.

Mano požiūriu – Juozas yra puikus kūrėjas, bet spręsti teks jums“, - kalbėjo Onutė.

„Vingio“ renginių akimirkos

Kadangi pavasaris, tai ir eilės buvo skirtos pavasariui.  Tarptautinės rašytojų sąjungos narė, poetė, dainų autorė Natalija Rubcova sėda prie pianino ir vos palietus klavišus, nuvilnija salėje muzika ir daina. Ji pavasariškai užlieja visų širdis...

Visų žvilgsniai bėga poetės, tapytojos Tatjanos Kaziūnienės paveikslais. Tai jau antroji jos darbų paroda, surengta literatūriniame būrelyje „Vingis“. Vis naujus paveikslus Tatjana tapo, siekia įamžinti gražiausius Vilniaus kampelius (čia ir dabar), kad ateinančios kartos galėtų džiaugtis Vilniumi, o svečiai pasigrožėti, sustoję prie jos portretų.

Juozas Kulvinskas – poetas, turintis humoro gyslelę, maištingos sielos žmogus,  ištikimas sau ir savo idealams, rašantis, kaip sako, iš širdies ir su meile, labai nuoširdžiai pasakojo apie vaizdingą, įdomų ir smalsų savo gyvenimą ir jam artimus žmones, tekusius sunkius išbandymus jam ir artimiesiems. Įveikęs užklupusias ligas, atsidėkodamas Apvaizdai, parašė knygą „Išvyk mirtį, Lūšna“. Ką tik pasirodė Elektrėnų  literatų būreliui priklausančių trijų kūrėjų (tarp jų ir Juozo) nauja knyga „Lemtis“.

Prie kavos ir arbatos stalo tęsėsi poezijos skaitymas. Liejosi eilės apie pavasarį, gamtos grožį, artėjančią gegužę ir Motinos dieną.

Juozui Kulvinskui visi linkėjome gražaus kūrybinio kelio, sėkmės gyvenime.

Poetė, dainų autorė ir atlikėja Liudmila Olifson-Cerenia padainavo savo naujas dainas.

Nepastebimai bėga laikas, laukia nauji renginiai ir naujo „Vingio“ almanacho leidyba...

 

Atgal