VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

01.09. Naujausios žinios

 

Seimo Antikorupcijos komisija tęsia Šiaulių tardymo izoliatoriaus statybos parlamentinę kontrolę

2017 m. Seimo Antikorupcijos komisija svarstė Kalėjimų departamento vystomo projekto „Šiaulių tardymo izoliatoriaus perkėlimas į Šiaulių Ginkūnų kaimą“, kurio įgyvendinimui buvo numatyta per 35 mln. eurų, tikslingumą ir pagrįstumą. 2017 m. balandį vykusiame komisijos posėdyje Kalėjimų departamento atstovai tikino, kad šis projektas parengtas Vyriausybei 2014 m. patvirtinus Laisvės atėmimo vietų modernizavimo programą, su projekto įgyvendinimu susiję viešieji pirkimai yra įvykę, projektas įgyvendinamas – darbai vyksta nustatytais terminais, gautas finansavimas sudaro 29 mln. eurų.

Vykdydama parlamentinę kontrolę komisija šiandien kreipėsi į Kalėjimų departamentą ir Teisingumo ministeriją prašydama informuoti apie nuo 2014 m. įgyvendinamą Šiaulių tardymo izoliatoriaus statybą. Komisija prašo pateikti informaciją apie esamą statomo objekto būklę ir baigtumą, duomenis apie įvykdytus mokėjimus, sudarytas sutartis ir aplinkybes, kaip buvo įsigytas žemės sklypas tardymo izoliatoriaus statybai.

KOVA SU KEIKSMAIS: UŽ NECENZŪRINIUS ŠŪKIUS – BAUDA „NEPTŪNO“ KLUBUI

Griežčiau sirgalių elgesį tribūnose kontroliuoti pradėjusi Lietuvos krepšinio lyga pirmą kartą istorijoje skyrė finansinę baudą klubui už jų sirgalių necenzūrinius šūkius.

 LKL/BNS nuotr.

Sekmadienį vykusiose rungtynėse Klaipėdoje tarp „Neptūno“ ir Kauno „Žalgirio“ komandų „Neptūno“ sirgaliai skandavo necenzūrines skanduotes svečių komandos atžvilgiu.

Tokiu būdu „Neptūno“ klubas pažeidė neseniai priimtą naują LKL nuostatų punktą 44.1.5., kuris sako, kad LKL klubų sirgaliams ir sirgalių grupėms LKL rungtynių metu draudžiama skanduoti skanduotes, kuriose yra necenzūrinių žodžių, draudžiama demonstruoti necenzūrinius gestus, užrašus, plakatus ir kt. Atsakomybė ir sankcijos už LKL klubo sirgalių grupės LKL rungtynių metu skanduojamas skanduotes, kuriose yra necenzūrinių žodžių ir/ar necenzūrinių gestų, užrašų, plakatų ir kt., panaudojimą tenka LKL klubui, kurio sirgaliai pažeidžia šio punkto reikalavimus.

LKL skyrė „Neptūno“ klubui minimalią 500 eurų baudą.

Šį punktą į LKL nuostatus 2018 m. lapkričio 18 d. įtraukė visų LKL klubų atstovai – sprendimas priimtas balsavimu per LKL valdybos posėdį. LKL valdybą sudaro visų dešimties klubų atstovai, taip pat LKL generalinis direktorius ir LKL prezidentas.

„Lyga siunčia dar vieną žinutę žiūrovams, kad tribūnose nėra vietos keiksmažodžiams, – sakė LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas. – Po rungtynių Klaipėdoje sulaukėme pasipiktinimo iš žiūrovų dėl sirgalių grupės skanduotų necenzūrinių skanduočių ir negalime to ignoruoti.

LKL administracija jau kurį laiką skatina krepšinio aistruolius savo komandas palaikyti skanduotėmis, kuriose nebūtų vietos keiksmažodžiams. Su tuo šį sezoną sutiko patys klubai, priėmę LKL nuostatų pakeitimą ir sutikę prisiimti atsakomybę dėl savo sirgalių elgesio.

Matome, kad krepšinis – visos šeimos sportas. Į tribūnas ateina daug šeimų su mažamečiais vaikais ir visi kartu turėtume rodyti tinkamą pavyzdį auklėdami jaunąją kartą.

Tikimės, kad palaipsniui LKL klubų fanai vietoje keiksmažodžių pasirinks kitas priemones savo komandoms palaikyti ir taip visi kartu sukursime saugią aplinką tribūnose, kuriose nekiltų pavojaus žmonių sveikatai ir neskambėtų brutalių keiksmų ir skanduočių.“

„Sodra“: jau galima pasitikrinti, kur kaupsite pensijai

„Sodra“ 150 tūkstančių gyventojų išsiuntė pranešimus apie įtraukimą į pensijų kaupimą, sąlygas ir kaupimo bendroves, kuriose gyventojai pradėtų kaupti 2 pakopos pensijų fonduose nuo liepos.

130 tūkstančių gyventojų, kurie yra jaunesni nei 40 metų amžiaus ir sausio 2 dieną turėjo darbą arba vykdė savarankišką veiklą, atsitiktine tvarka po lygiai paskirstyti penkioms pensijų kaupimo bendrovėms, praneša „Sodra“.

Eltos nuotr.

Dar apie 20 tūkstančių gyventojų, kurie kaupimą sustabdė 2013 metais, nepriklausomai nuo amžiaus, vėl įtraukti į kaupimą tose pačiose bendrovėse, kur kaupimą sustabdė. 

Informacija šiems gyventojams pateikta asmeninėse „Sodros“ gyventojų paskyrose ir elektroniniu paštu, jeigu gyventojai buvo jį nurodę „Sodrai“. 

Prisijungę prie paskyros gyventojai taip pat gali atsisakyti dalyvauti kaupime. Tai galima padaryti iki birželio 30 dienos. 

Visus kitus gyventojus, kurie kaupime dalyvavo iki šiol, „Sodra“ apie pasikeitusias kaupimo sąlygas ir kaupimo bendroves informavo anksčiau.

Pristatyti Rumunijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai

Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje antradienį naujoji ES Tarybos pirmininkė Rumunija pristatė pirmininkavimo prioritetus.

Rumunijos atstovai išskyrė keturias pagrindines pirmininkavimo sritis: konvergencijos Europa, saugesnė Europa, Europa - stipresnė globali veikėja ir bendrųjų vertybių Europa. Svarbiausias pusmečio tikslas - sparčios derybos dėl daugiametės finansinės programos bei „Brexito“ proceso užtikrinimas. Kartu pabrėžtas poreikis iki šių metų gegužės mėnesį įvyksiančių Europos Parlamento rinkimų susitarti dėl likusių teisės aktų pasiūlymų.

RT posėdyje dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius. Eltos nuotr.

„Lietuvai svarbu, kad daugiametė finansinė programa būtų ambicinga, subalansuota - šių tikslų dar nepasiekėme“, - teigė BRT posėdyje dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius.

„Būtina aiškiai įvardinti ES aktualiausias finansavimo sritis, tad viliamės, kad bus tinkamai atsižvelgta į Lietuvos prioritetus bei finansavimo poreikius“, - kalbėjo viceministras, paraginęs kolegas tęsti konstruktyvias diskusijas dėl būsimo septynmečio ES biudžeto. 

Ministrų diskusijose dėl koordinuoto ES atsako į dezinformaciją aptarti prioritetiniai veiksmai įgyvendinant Veiksmų planą. 

„Džiaugiamės parengtu planu ir turime susitelkti į jo įgyvendinimą. Kartu itin svarbu aiškiai apibrėžti tarpinstitucinio koordinavimo modelį ir skirti pakankamus išteklius plano įgyvendinimui. Būtina veikti kuo operatyviau, įtraukti pilietinę visuomenę ir žiniasklaidą. Lietuvoje sėkmingai veikia platforma „Demaskuok“, tad kviestume diegti tokiu modeliu grįstą ES tinklą, galintį teikti analizę apie dezinformacijos šaltinius ir jos bruožus“, - teigė viceministras A. Zananavičius.

Posėdyje, pasak Užsienio reikalų ministerijos, delegacijos buvo supažindintos su šiuo metu nagrinėjamais pasiūlymais dėl teisėkūros procedūra priimamų aktų ir diskutavo apie aktyvesnį piliečių įtraukimą į ES klausimus.

Pekine viešintis Kim Čen Unas aptarė susitikimo su D.Trampu perspektyvas

Šiaurės Korėjos vadovas Kim Čen Unas (Kim Jong-un) ir Kinijos prezidentas Si Dzinpinas (Xi Jinpingas) per pokalbius Pekine, pasak Pietų Korėjos žiniasklaidos, aptarė naujo Kim Čen Uno susitikimo su JAV prezidentu Donaldu Trampu (Donald Trump) perspektyvas, informuoja agentūra „Reuters“.

Pekine viešintis Kim Čen Unas aptarė susitikimo su D.Trampu perspektyvas. EPA-Eltos nuotr.

Valandą trukusiame susitikime abiejų šalių vadovai kalbėjo ir apie dvišalių santykių plėtrą, antradienį pranešė agentūra „Yonhap“, remdamasi neįvardytais šaltiniais. Kinija yra svarbiausia diplomatinė ir ekonominė užsienio izoliuotos Šiaurės Korėjos partnerė. Pernai Kim Čen Unas triskart lankėsi Kinijoje, kur susitiko su Si Dzinpinu. Šiaurės Korėjos vadovas neseniai pagrasino nutraukti santykių švelninimo su Vašingtonu politiką. Jei JAV nesušvelnins savo sankcijų ir išlaikys spaudimą, jos šalis bus priversta ieškoti naujų kelių savo suverenumui apginti, sakė Kim Čen Unas savo naujametinėje kalboje.

Kim Čen Unas, kuriam, Pietų Korėjos duomenimis, antradienį suėjo 35 metai, Kinijoje lankosi Si Dzinpino kvietimu. Jis čia viešės iki ketvirtadienio. Kim Čen Unas atvyko privačiu traukiniu, jį lydi žmona ir aukšti šalies atstovai, pranešė valstybinė Šiaurės Korėjos agentūra KCNA. Tarp jų yra užsienio reikalų ministras Ir Jong Ho (Yong Ho) bei pokalbių su JAV vyriausiasis derybininkas Kim Jong Čolas (Kim Yong Chol).

E.Makronas ragina bendradarbiauti išvedant dalinius iš Sirijos

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) paragino JAV vadovą Donaldą Trampą (Donald Trump) išvedant amerikiečių karius iš Sirijos bendradarbiauti su tarptautinės koalicijos narėmis, kad būtų garantuotas visų partnerių saugumas. Glaudus bendradarbiavimas yra svarbus, sakė jis per pokalbį telefonu su D. Trampu, pranešė Eliziejaus rūmai.

E. Makronas neseniai per pokalbį su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu pabrėžė būtinybę Sirijos pilietiniame kare apsaugoti koalicijos, kovojančios su „Islamo valstybės“ (IS) teroru, sąjungininkes, ypač - kurdus.

JAV Sirijos pilietiniame kare vadovauja tarptautinei koalicijai, kuriai priklauso ir Prancūzija. JAV sausumos daliniai ateinančiais mėnesiais turėtų būti atitraukti iš Sirijos, o tai kurdų kovotojus padarytų pažeidžiamus Turkijos atakoms. Jie jaučiasi JAV palikti likimo valiai.

 

Atgal