VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

08.26. Krašto apsaugos ministras R. Karoblis susitiks su Portugalijos gynybos ministru

Rugpjūčio 26-27 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiks su oficialausvizito į Lietuvą atvyksiančiu Portugalijos gynybos ministru João Gomes Cravinho. Ministrai aptars aktualius aktyvaus dvišalio bendradarbiavimo klausimus, regioninės gynybos stiprinimą, pasidalins mintimis apie artėjančius NATO gynybos ministrų bei NATO viršūnių susitikimus, Europos Sąjungos gynybos iniciatyvas.

Asociatyvi nuotrauka / KAM archyvas / aut. L. Jokšaitė

Prieš oficialų dvišalį susitikimą Vilniuje rugpjūčio 26 d. Lietuvos ir Portugalijos gynybos ministrai lankysis LDK Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje. Čia jie susitiks su Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadu pulkininku Artūru Radvilu ir batalione nuo liepos pratyboms su mūsų šalies kariais dislokuotais Portugalijos kariais.

 

Portugalijos kariai yra įsikūrę Butigeidžio dragūnų batalione ir treniruojasi su šio bataliono kariais. Per rotacijos laikotarpį iki rugsėjo Portugalijos kariai dalyvauja bendruose mokymuose su Lietuvos kariuomenės Karinėmis jūrų ir Specialiųjų operacijų pajėgomis. Tai jau trečias kartas, kai rotacinės portugalų karių pajėgos į Lietuvą atvyko pagal NATO saugumo užtikrinimo priemones, pradėtas 2014 m. po Rusijos agresijos Ukrainoje.  

 

Lietuvosir Portugalijos bendradarbiavimas gynybos srityje pastaraisiais metais išaugo. Portugalija į Lietuvą siunčia ne tik rotacines pajėgas, bet ir yra aktyvi NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse dalyvė. Šios šalies karinės oro pajėgos su savo naikintuvais F-16 jau keturis kartus iš Lietuvos kariuomenės  Karinių oro pajėgų bazės Šiauliuose yra patruliavusios Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvėje.

 

Portugalija taip pat prisideda ir prie NATO pajėgų integravimo vienetoVilniuje veiklos, siųsdama į vieneto štabą karininkus. Jame vizito metu apsilankys ir Portugalijos gynybos ministras su delegacija. Delegacija taip pat apsilankys ir Vilniuje veikiančiame NATO energetinio saugumo kompetencijų centre.

 

 

 

Atgal