VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

02.17. Aptartas Lietuvos ir Juodkalnijos bendradarbiavimas saugumo srityje

Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, susitikęs su Juodkalnijos Gynybos ministerijos valstybės sekretoriumi Slobadanu Filipovićiu (Slobodan Filipović), aptarė dvišalio bendradarbiavimo saugumo srityje klausimus, pasidalijo Baltijos ir Balkanų regionams kylančiais iššūkiais bei regionine saugumo situacija.

 LKA nuotr.

Susitikime buvo sutarta, kad Lietuva pasidalins savo patirtimi stiprinant visuomenės atsparumą hibridinėms grėsmėms, bus didinamas bendradarbiavimas strateginės komunikacijos bei informacijos dalinimosi kibernetinio saugumo srityse. Taip pat buvo aptartas ir šalių dalyvavimas tarptautinėse operacijose reaguojant į grėsmes tarptautiniam saugumui.

„Tiek Baltijos šalių, tiek Balkanų regionui kylantys iššūkiai yra panašūs ir mes puikiai suprantame abiem šalims kylančias grėsmes iš Rusijos", – susitikime sakė viceministras V. Umbrasas ir pabrėžė, kad saugumas negali būti pasiektas be glaudaus bendradarbiavimo tarp NATO sąjungininkių, tame tarpe ir su Juodkalnija. Kartu viceministras padėkojo už Juodkalnijos indėlį stiprinant atgrasymo priemones prie Rytinių NATO sienų ir siunčiant karius į NATO priešakinių pajėgų batalioną, dislokuotą Latvijoje.

Juodkalnijos gynybos ministerijos valstybės sekretorius atsakomojo vizito į Vilnių atvyko viceministro V. Umbraso kvietimu. Šalis susiduria su tomis pačiomis grėsmėmis kaip ir Lietuva – agresyviomis dezinformacijos kampanijomis, ypač Juodkalnija patyrė didelį spaudimą stojimo į NATO proceso metu, siekdama taikos ir stabilumo Vakarų Balkanų regione. Sekretorius taip pat lankėsi Nacionaliniame kibernetinio saugumo centre prie Krašto apsaugos ministerijos, kur domėjosi centro veikla bei galimybėmis panašų centrą steigti ir savo šalyje.

Sekretorius S. Filipovičius apsilankė ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, kur susipažino su karininkų rengimu mūsų šalyje ir aptarė glaudesnio bendradarbiavimo galimybes karininkų mokymo srityje.

Lietuvos ir Juodkalnijos bendradarbiavimas gynybos srityje grindžiamas 2013 m. Krašto apsaugos ir Juodkalnijos gynybos ministerijų pasirašytu susitarimu. Pagal šį susitarimą šalys yra numačiusios bendradarbiauti ginkluotųjų pajėgų demokratinės kontrolės, teisinės bazės ginkluotosioms pajėgoms kūrimo, gynybos politikos ir strategijos, gynybos planavimo ir finansų ir kt. abipusio intereso srityse.

Juodkalnija 2017 metų birželio 5 dieną tapo NATO nare, yra padariusi didžiausią pažangą 2012 metais pradėtose derybose dėl narystės Europos sąjungoje, kaip bendrijos šalis kandidatė.

Atgal