VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

02.28. Kaip Lietuvą pasukti gerovės valstybės keliu?

Vidmantas Janulevičius

Apie tai kartu su užsienio ir Lietuvos ekspertais, verslininkais, nevyriausybinių organizacijų ir valdžios atstovais diskutavome #IQ surengtoje konferencijoje “Gerovės valstybė: kas kada, kaip ir kodėl?“ 

Temų ratas labai platus - valstybės ir viešųjų paslaugų vaidmuo, kuriant pasitikėjimą valstybėje, kaip susiję gerovės valstybė ir ekonomikos augimas, kaip sumažinti regionų atskirtį ir pakelti švietimo kokybę. Aišku, kad mūsų visų ateičiai ir gerbūviui vienas iš svarbių klausimų – žiedinė ekonomika, atsinaujinanti energetika ir Žaliasis planas (#GreenDeal). 

Vidmantas Janulevičius

Žalioji ekonomika ir žiedinė ekonomika yra tas kelias, kuris yra mums galimybė sustiprinti mūsų ekonomikos konkurencingumą. Daugeliui šalių tai bus sudėtingas laikotarpis, bet mes, neturėdami daug savo iškasenų, turime labai puikias galimybes. Žmogui reikia šildymo, greitu laiku reiks daugiau šaldymo, reikia elektros (jau net ir automobiliams) – visa tai mes jau gebame pasigaminti patys ir galime kurti pridėtinę vertą savo valstybėje, tuo pačiu mažindami importo apimtis. 

Naujos kartos technologijos atveria Lietuvai labai daug naujų galimybių. Aišku, pereinamasis laikotarpis pramonei nebus lengvas, nes pareikalaus daug pokyčių, bet ateinančios naujos technologijos atveria tikrai puikias galimybes net ir taršiausiai pramonei siekti keliamų rodiklių. Naujosios technologijos pinga, jos padeda vis pigiau pasigaminti iš atsinaujinančios energijos šaltinių reikiamus kiekius energijos. 

Subalansuoti atsinaujinančius energijos išteklius, kurie nėra pastovūs, bus didžiausias iššūkis, bet, naudojant jau esamas moderniausias technologijas, mes turime puikias galimybes šiuos iššūkius įveikti. Manau, kad tai ir yra kelias į tą tikrą nepriklausomybę, nes mes visą pridėtinę vertę sukursime patys savo valstybės viduje. 

 

Atgal