VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

11.18. A. Duda: Lenkijos ir Lietuvos likimai yra susiję, todėl turime remti vieni kitus

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda antradienį lankydamasis Seime sveikino naujos kadencijos parlamentarus paskutiniojo Jogailaičio Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto 500-ųjų gimimo metinių proga.

Kalbėdamas apie istoriją, A. Duda teigė, kad Lenkija ir Lietuva yra artimos partnerės. Lenkijos prezidentas taip pat kalbėjo apie JAV karinę paramą Rytų Europos valstybėms ir glaudų sąjungininkų bendradarbiavimą.

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda lankosi Seime. Mariaus Morkevičiaus  nuotr.

„Lenkijos ir lenkų vardu perduodu visai Lietuvos tautai širdingus sveikinimus ir broliškos pagarbos žodžius. Jubiliejus, kurį iškilmingai švenčiame, nėra tik garbinga praeitis, bet ir proga pagalvoti apie šių dienų iššūkius ir pažvelgti į ateitį“, – antradienį lankydamasis Seime kalbėjo A. Duda.

Jis taip pat teigė, kad istorinė „Lenkijos ir Lietuvos partnerystė visų pirma gimė dėl bendrų pavojų“.

„Tai ne tik istorija, bet ir svarbi pamoka, kad Lenkijos ir Lietuvos likimai yra susiję bei, esant pavojui, turime vieni kitus remti“, – akcentavo Lenkijos prezidentas.

A. Duda pasidžiaugė pasirašęs sutartį su JAV dėl glaudesnio karinio bendradarbiavimo.

„Sutartis turėtų prisidėti prie amerikiečių buvimo mūsų regione garantavimo ir tai tikriausiai yra gera žinia ir Lietuvai. Esu įsitikęs, kad strateginiai, sąjunginiai ryšiai ir sprendimai NATO Rytų sparne turi nekintamą galią, nepriklausomai nuo pokyčių JAV administracijoje“, – pabrėžė A. Duda.

„Saugumas yra nepaprastai svarbus dalykas, todėl Lietuva ir Lenkija rūpinasi saugumui skirti 2 proc. nuo BVP taip, kaip nori NATO“, – pažymėjo A. Duda.

Pasak Lenkijos prezidento, kaimyninių kariuomenių bendradarbiavimas užtikrina bendrą saugumą.

 

 

Atgal