VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Naujausios žinios

11.21. Atskaitos taškai Europoje keičiasi

Remigijus Šimašius

Vilniaus miesto savivaldybės Meras

Europos Sąjunga vėl palygino savo sostines. Ir vėl Vilnius turi kuo pasidžiaugti! Pagal gyventojų matomus teigiamus pokyčius per pastaruosius penkerius metus, lenkiame praktiškai visas sostines - šiek tiek atsiliekame tik nuo Talino. Pagal gyvenimo kokybę tarp ES šalių sostinių Vilnius irgi yra antras, tuoj po Helsinkio.

 

Ką tai reiškia? Sau pasidariau tris išvadas.

- Einame teisingu keliu. Penkerių metų darbo rezultatus atveriant, įgalinant, auginant ir puoselėjant miestą vilniečiai pastebi, vertina. Ačiū vilniečiams ir visiems, kurie dirba vardan miesto!

- Atskaitos taškai Europoje keičiasi. Ilgą laiką žiūrėdavome į senąsias Vakarų Europos sostines kaip į pavyzdžius, kaip kurti miestus. Dalyje sričių mes jau lenkiame šiuos didmiesčius, dalyje dar lenksime. Nebe mes žiūrėsime į kitus, o į mus žiūrės kiti. Svarbu tik nesustoti!

- Vilniaus dydis - tobulas. Tai parodo tyrimo rezultatai - didieji Europos megapoliai nebėra patrauklūs gyvenimui. Jie per dideli, kad būtų patogūs, lengvi ir jaukūs. Ką tai reiškia mums? Mes turime šansą tapti vienu geidžiamiausių miestų gyvenimui.

Žinoma, dar turime daugybę sričių, kur turime dirbti dvigubai sparčiau nei senųjų ES narių sostinės, kad jas pavytume, bet einant tokiu keliu ir tokiu tempu - tai tik laiko klausimas. Vilnius jau yra vienas geriausių miestų gyvenimui Europoje, neabejoju, kad ateis diena, kai jis bus geriausias.

Dar atsimenu kur buvome, kai tokie šiandien jau natūraliai atrodantys ir nelabai bestebinantys rezultatai būtų skambėję kaip kosmosas… Aš žinau, kad jei pasiekėme tai, kur esame, tai galime ir dar daugiau. Šis miestas suteikia laisvę, džiaugsmą ir galimybes. Naudokimės tuo ir auginkime jį toliau!

Kam įdomu detaliau paanalizuoti ES tyrimo rezultatus, juos rasite čia: https://ec.europa.eu/.../en/information/maps/quality_of_life. O vieną grafiką pasiskolinau iš

Zygimantas Mauricas

- ačiū jam.

 

Atgal