VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Parodos

05 13. M. ŽILINSKO GALERIJOJE – MUZIEJŲ NAKTIS

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus

M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12, Kaune

Gegužės 17 d. kviečia švęsti Europos muziejų naktį. Galėsite nemokamai apžiūrėti naujausias parodas „Art Deco mada“,  „Venecijos ritmai“, įsigyti muziejaus leidinių neįprastai maža kaina, pažaisti, pašokti ir vaidinti edukacinėse programose bei sudalyvauti intriguojančios tarptautinės parodos „Muziejai ir galerijos fotografijoje“  atidaryme.

Parodoje „Art deco mada“ kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas atveria duris į mados aspektu labai įdomų dviejų dešimtmečių laikotarpį – išradingą, kūrybingą, smagų, apie trečio dešimtmečio vidurį paleidusį gyveniman tokio pat „būdo“ meno stilių art deco, sutrikusį po 1929-aisias užgriuvusios Ameriką ekonominės krizės ir palengva užtemusį nuo artėjančio karo nuojautos.

Venecijos skulptorius Gianmaria Potenza specialiai parodai „Venecijos ritmai“ parengė plačią savo darbų panoramą: įvairaus laikotarpio darbai spinduliuoja jo gimtojo miesto dvasią ir nuotaiką. Ekspozicijoje – medžio ir stiklo mozaika, autorinė grafika, monumentali bronzinė skulptūra ir kameriniai dekoratyviniai objektai.

16, 18, 20 val. kviečiame visus – didelius ir mažus – į edukacines programas „Čarlstono ritmu“ parodoje „Art Deco mada“ bei „Kaip mylėjo senovės graikai“
M. Žilinsko dailės galerijos ekspozicijoje.

Edukacinės programos „Čarlstono ritmu“ metu pajusite mados kerų galią ir galėsite pasivaržyti su Coco Chanel ir kitais žymiausiais mados kūrėjais! Taip pat jūsų laukia nuotaikingas dokumentinis filmukas apie XX amžiaus pradžios civilizacijos virsmą bei  įspūdingų suknelių kolekcija.

Savo meilę užburti saldybe ar karčiais nuodais bus galima dalyvaujant edukacinėje programoje „Kaip mylėjo senovės graikai“. Jos metu  atkursite kelias graikų meilės istorijas, prisodrintas grakštaus flirto, humoro bei jaudinančių nuojautų.

17–22 val. vyks muziejinių leidinių mugė – galimybė vieną kartą metuose su 50 proc. nuolaida įsigyti muziejaus knygų, parodų katalogų.

21 val. įvyks fotomeno festivalio KAUNAS PHOTO 2014 pavasario programos parodos „Muziejų dienos ir naktys“ atidarymas. Trylikos menininkų iš Ispanijos, Prancūzijos, Vokietijos, JAV, Austrijos, Lietuvos atrinkti darbai tyrinėja matomą ir nematomą muziejų kasdienybės pusę: nuo parodų ruošimo proceso, parodų kasdienybės iki atidarymo vaišių.

Meno, istorijos, archeologijos, mokslo, fotografijos, muziejus, parodas, muges, festivalius įvairiose pasaulio šalyse kasmet aplanko dešimtys, šimtai tūkstančių, o kartais ir milijonai lankytojų. Erdvės, vietos ir kontekstai, kuriuose eksponuojamos meninės, istorinės, mokslinės ar kitos svarbos vertybės – sustojusio laiko panteonai, į kuriuos, lyg į oazes plūsta spartaus gyvenimo ritmo nualintieji…

21.30 val. žiūrovai išvys trisdešimt penkių fotomeninkų darbų projekcijas ant M. Žilinsko dailės galerijos fasadų.

Muziejus gegužės 17 d. lankytojų lauks nuo 15 val.

Visi renginiai nemokami.

Papildomą informaciją teikia:Daina Kamarauskienė tel. +370 68740148

Maloniai kviečiame apsilankyti.

Atgal