VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Parodos

07 09. Iš vasaros į žiemos stebuklą

Gabrielė Guščiūtė

Lietuvos tautodailininku sąjungos galerijoje Vilniuje, Stiklių g.16 iki liepos18 d. veikia  klaipėdietes tautodailininkes – karpinių meno kūrėjos – Kristinos Stasės Mažukaitienės karpinių paroda. Parodos atidarymo metu ją pristatė Lietuvos tautodailininkų sąjungos ir Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos pirmininkas Jonas Rudzinskas.  Dalyvavo menotyrininke Nijolė Tumėnienė, profesorė Birutė Jasiūnaitė, rašytojas Jeronimas  Laucius ir kiti šio meno gerbėjai. 

Karpinys „Snaigė“

Štai ką apie save ir savo kūrybos kelią, apie karpinių meno išskirtinumą ir grožį kalbėjo pati tautodailininkė, kuriai neseniai buvo suteiktas Lietuvos meno kūrėjos statusas.

„Gimiau 1957 12 31 Šilutėje. Buvo šalta speiguota žiema. Iš dangaus krito snaigės, po kojomis girgždėjo spindintys sniego kristalai, o ant lango stiklų šaltis piešė žiemiškus ledo ornamentus. Į namus tėvai mane parvežė arkliais kinkytose rogėse. Parvežė į labai gražų Lietuvos kampelį prie Venckų piliakalnio Šilutės rajone. Tarp kalvų kalnelių ir upelių prabėgo mano vaikystė. Mokiausi Žemaičių Naumiesčio vidurinėje mokykloje, 1973 metais atvykau į Klaipėdą. 1976 metais baigiau J. Kupčinsko medicinos mokyklą ir iki šiol dirbu medike (sveikatos centre), gyvenu Klaipėdos mieste.

Be medikės profesijos, turiu ypatingą pomėgį laisvalaikio metu – tai meniniai popieriaus karpiniai. Ypač mėgstu karpyti snaiges, galbūt todėl, kad gimiau žiemą...

Po iškilmingo pristatymo

Mano iškirptos snaigės dar 1989 m. pateko į Pasaulio popieriaus karpinių parodą, kuri vyko Vilniuje. Nuo 1990 metų esu Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus narė.

Mūsų namuose nuolatos „sninga“. Taip juokauja mano menui neabejinga mano šeima – vyras, sūnus su žmona ir trys vaikaičiai.

Be asmeninių surengtų parodų, dar esu sukūrusi tūkstančius popierinių snaigių. Artėjant Kalėdoms, mano darbais puošiamos darbovietės, namai, butai. Popierinės snaigės – ne tik puošmenos, bet ir dovanos, kuriomis žmonės puikuojasi net tik Lietuvoje, bet ir daugelyje pasaulio šalių, net tolimoje Australijoje, kurioje man teko būti pačiai ir vienoje Adelaidės miesto mokykloje mokyti vaikus karpyti snaiges. Pamėginkite ir Jūs.“

Aš pati prisidedu prie kūrėjos kvietimo ir tikiuosi, kad parodoje jūs patirsite daug malonių emocijų.

Atgal