VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Parodos

07 23. Atgimęs "Meridianas" pakėlė bures ir buvo pašventintas

Atgimęs Klaipėdos simbolis - laivas "Meridianas" - šeštadienį pakėlė visas bures, buvo pašventintas bei simboliškai perduotas miestui ir visuomenei.
Kartu buvo atidaryta pirmoji "Meridiano" ekspozicijos dalis krantinėje, kurioje rodomos originalios istorinio burlaivio dalys: balasto akmenys, medinio stiebo, medinių laivo konstrukcijų fragmentai, sraigtas.
Laive veiksiantį restoraną planuojama įrengti rudenį, tad iki tol į laivo vidų patekti galimybės dar nebus, tačiau šeštadienį visi norintieji buvo pakviesti pasivaikščioti viršutiniais "Meridiano" deniais.
"Meridiano" paramos fondo užsakymu Vokietijoje buvo pasiūtos specialios orui iš dalies pralaidžios burės, kad laivas galėtų jomis puoštis saugiai stovėdamas prie krantinės. Iš viso pasiūta 14 baltų burių - visos, kurios buvo naudojamos laivui plaukiojant. Planuojama, kad burės bus keliamos kasmet vasaros sezono pradžioje. Bendras burių plotas - beveik 700 kv. m.
Bures renginio metu kėlė Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos kursantai. Istoriškai burlaivis "Meridianas" tarnavo kaip mokomasis laivas, kuriame praktikos sėmėsi besimokiusieji jūreivystės. Šias tradicijas siekiama pratęsti.
Liepos 19 d. "Meridiane" apsilankė ne tik dabartiniai kursantai, bet ir garbūs šiandieniniai jūrų kapitonai, savo plaukiojimą jūromis pradėję būtent šiuo burlaiviu. Jie pasidalino savo prisiminimais ir įspūdžiais iš tų laikų, kai "Meridianas" skrodė Baltijos ir kitų jūrų bangas. Toliausiai šis burlaivis buvo nuplaukęs iki Afrikos Dakaro (Senegalas) uosto, taip pat buvo pasiekęs Azorų salas Atlanto vandenyne.
Dalis "Meridiano" istorijos bus įamžinta ne tik jūrininkų prisiminimuose, bet ir muziejinėje ekspozicijoje.

Atgal