VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Parodos

12 20. M.K. Čiurlionio namuose fotografijų paroda, skirta Čiurlionio, Donelaičio, Lietuvos viršūnių 50-mečiui Pamyro kalnuose

Regina Jakučiūnaitė-Kubertavičienė

Fotomenininkas Romualdas Augūnas pradžiugino foto paroda, skirta kalnams, kuri veikia M.K.Čiurlionio namuose (atidarymas įvyko gruodžio 3 d.).

Alpinisto Romualdo Augūno prieš 50 metų fotografuotuose kadruose – rūsti alpinizmo dokumentika ir snieguotų viršukalnių grožis, kurių rimtį pabrėžia juodai baltų tonų grafika.

Reginos Jakučiūnaitės - Kubertavičienės nuotraukoje alpinistas, fotomenininkas Romualdas Augūnas ir žurnalistė Dalia Larsen su parodos katalogu

R.Augūnas – vienas iš nedaugelio alpinistų, savo fotografijose vaizduojantis alpinistų kopimus ir pergalės džiaugsmus, pasiekus viršūnes.

R.Augūno fotografijose yra užfiksuota ne tik alpinistų gyvenimo momentai, tačiau ir Tadžikijos tautų būties ir buities vaizdai, todėl galima susidaryti išsamų tuometinės aplinkos vaizdą, kuris, kaip vakaro metu pasakojo šių metų ekspedicijos organizatorius ir vadovas, sporto meistras Algimantas Jucevičius, dalyvis (taip pat ir pirmosios ekspedicijos) Vilius Šaduikis, smarkiai pakitęs, tik kalnai, tarsi amžinybės simbolis, įamžintas 50 – yje R.Augūno nuotraukų, lieka rymoti ir laukti kitų kopėjų.

Parodos atidarymo šventėje dalyvavo pirmosios ekspedicijos vadovas geologas Kazys Monstvilas, įspūdžiais dalinosi dalyviai: Juozas Antanavičius, Vilius Šaduikis, Algimantas Jucevičius, Romualdas Augūnas, pasisakė gausiai susirinkusi alpinistinė visuomenė. Dalyviams buvo įteikti atminimo medaliai. Vakarą vedė Rokas Zubovas.

(Minėtos viršūnės yra Pietvakarių Pamyre, Šakdaros kalnagūbryje: Čiurlionis – 5794 m, Donelaitis – 5837 m, Lietuva – 6050 m).

Atgal