VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Parodos

05 04. Restauruoti mergelės Marijos paveikslai nušvito iš naujo

Bažnytinio paveldo muziejuje šiandien, gegužės 5 d., atidaroma paroda "Sveika, Mergele!", kurioje bus eksponuojami restauruoti Marijos ikonografijos paveikslai iš Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių.
Nuo 2000 m. Vilniaus arkivyskupija vykdo jos bažnyčioms priklausančių paveikslų restauravimo darbus. Per 15 metų buvo restauruota, konservuota, o kartais tiesiog išgelbėta nuo sunykimo daugybė meno vertybių. 2014 m. pradėti restauruoti Marijos ikonografijos kūriniai.
Tyrimų ir restauravimo darbai atskleidė būdingiausius Vilniaus arkivyskupijos švč. Mergelės Marijos ikonografijos bruožus, šios turtingos gerbimo tradicijos išplitimo tendencijas. Nuvalius apnašas ir XX a. užtapymus, išryškėjo mažai žinomi, tačiau įspūdingi ir itin meniški kūriniai: "Apreiškimo švč. Mergelė Marija" iš Dūkštų, Vilniaus Šventosios Dvasios bažnyčių ir Vilniaus katedros, "Nekaltojo prasidėjimo švč. Mergelė Marija" iš Vilniaus šv. Jurgio ir Parudaminio bažnyčių, "Švč. Mergelė Marija su kūdikiu" iš Druskininkų, Rykantų, Varėnos bažnyčių. Atsiskleidė mįslinga Tabariškių bažnyčios "Švč. Mergelė Marija su šv. Juozapu ir šv. Joakimu" paveikslo ikonografija.
Todėl, prieš grąžinant į parapijas, nutarta restauruotus paveikslus pristatyti parodoje, kad jais galėtų pasigrožėti visi švč. Mergelės Marijos ikonografija besidomintys, pagarbą Dievo motinai puoselėjantys, taip pat ir bažnyčių nelankantys muziejaus ir Vilniaus svečiai. Paveikslus bus galima apžiūrėti, nuotraukose pamatyti jų būklę iki restauravimo. Keli kūriniai yra tikri atradimai, sudominę mokslo bendruomenę. Ekspoziciją papildo išsamūs pažintiniai tekstai, atskleidžiantys unikalią kiekvieno paveikslo istoriją ir siužetą.

Atgal