VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Parodos

08 04. Atspindžių rugpjūtis Trakų Vokės dvaro sodybos tarptautiniame plenere MENAS PAVELDUI

Dvyliktasis Trakų Vokės pleneras „Menas paveldui 2015“ šiemet įgauna kitokį pagreitį. Rugpjūčio 3 d., 16 val., prasidedanti ir savaitę truksianti kūrybinė iniciatyva „Trys atspindžio pusės“, sukvietė gausų būrį dalyvių iš visos Lietuvos. Menininkus labiausiai masina ne tik tai, kad jie kurs istorinėje erdvėje, bet ir pirmą kartą gyvens pačiame Tiškevičių dvare. Plenero metu bus surengta ir dailės terapijos sesija, o renginį vainikuos tarptautiniu mastu pripažintų atlikėjų – iš Rumunijos kilusio baritono Vasile Chisiu ir dainininkės Eglės Chisiu – pasirodymas Tiškevičių dvaro rūmuose.

Plenero organizatoriai informuoja, kad šiemet savo dalyvavimą plenere patvirtino penkiolika menininkų. Tarp jų – garsūs akvarelės ir aliejinės tapybos meistrai,  keramikai. „Nuo pat pradžių šio Trakų Vokei ypatingo renginio organizavimą lydėjo ypatinga aura – kilo idėja pirmą kartą per daugiau kaip dešimt metų trunkančią plenero istoriją apgyvendinti kūrėjus dvare, kad jie dar labiau priartėtų prie šio nuostabaus paveldo ir turėtų galimybę reflektuoti niekieno netrukdomi, istorinio palikimo apsuptyje. Be viso to, mums didelė garbė, kad Tiškevičių dvarą atrado pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai ir sutiko uždarymo dieną padovanoti plenero dalyviams ir svečiams įspūdingą klasikinį koncertą“, – džiaugiasi plenero „Menas paveldui“ organizatorė, „Trakų Vokės dvaro sodyba“ direktoriaus pavaduotoja Nijolė Jagelavičienė.

Plenere dalyvaus ir tarptautiniu mastu pripažintis Latvijos menininkas, Venecijos bienalių dalyvis, Edmunds Lucis, kuris į Trakų Vokę atvyks pirmąjį kartą ir sieks pažvelgti į šią erdvę nauju žvilgsniu.

Atgal