VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Parodos

08 29. Tartu žaislų muziejuje pristatomi "Seniausieji Lietuvos žaislai"

Tartužaislų muziejuje trečiadienį buvo pristatyta Vilniuje veikiančio Žaislų muziejaus parengta archeologinių žaislų kopijų bei rekonstrukcijų paroda "Seniausieji Lietuvos žaislai". 
Vilniaus žaislų muziejus duris visuomenei atvėrė beveik prieš trejus metus, o muziejaus pagrindu tapo pirmoji Lietuvoje archeologinių žaislų ir žaidimų disertacija. Iki tol aštuoniolika metų trijose seseriškose Baltijos šalyse gyvavo tik vienas žaislams skirtas muziejus. 1994 m. universitetiniame Tartu mieste buvo atidarytas nedidelis Žaislų muziejus, kuris per 21 veiklos metus išsiplėtė per tris pastatus, pristatydamas lankytojams estiškus žaislus.
Tartu žaislų muziejus buvo pirmasis muziejus, kuris pasveikino Vilniaus kolegas atidarymo proga ir pasidžiaugė, jog jie nebe vieni. Todėl tai nėra atsitiktinumas, o gražaus bendradarbiavimo rezultatas, kad būtent Tartu mieste bus pristatyta pirmoji Vilniaus žaislų muziejaus tarptautinė paroda. Pasak Vilniaus žaislų muziejaus, Estijos visuomenė turės progos susipažinti su seniausiųjų Lietuvos žaislų tema bei dalyvauti edukacinėse dirbtuvėse. 
"Tartu žaislų muziejaus direktorė Tryn Varo (Triin Vaaro), kviesdama mus pristatyti parodą, užsiminė, kad jiems būtų labai įdomi senųjų Lietuvos žaislų tema, - prisimena Vilniaus žaislų muziejaus steigėja Indrė Jovaišaitė-Blaževičienė prieš metus vykusį pokalbį. - Tąkart buvome nuvykę į Tartu žaislų muziejaus dvidešimties metų veiklos šventę pasveikinti kolegų. Tartu muziejaus kolektyvas jau buvo pas mus apsilankęs, tad puikiai vieni su kitais susipažinome ir jau norėjosi pradėti rimtesnį bendradarbiavimą. Po metų vežame archeologinių žaislų kopijų bei rekonstrukcijų parodą į Tartų, o šių metų spalį laukiame estiškų žaislų parodos mūsų muziejuje."

https://www.xszaislai.lt/preka-s/zaislai-kudikiams/lavinantys-zaislai.html

Atgal