VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Parodos

01 12. Sausio 13-ąją pasitinkant

Ona Striškienė, Paįstrys, Panevėžio r.

Muziejai, mokyklos, bibliotekos ir kitos įstaigos jau yra numatę, kaip bus minima šių metų Sausio 13-oji diena. Ši diena  yra Lietuvos valstybinė šventė, Laisvės gynėjų diena.

Daugumoje įstaigų iš ryto bus degamos žvakutės, kurios primins tuos įvykius, kai prieš dvidešimt penkerius metus – 1991 metais – įvyko masinis Lietuvos žmonių pasipriešinimas karinei jėgai. Prie televizijos bokšto Vilniuje per 600 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo keturiolika beginklių, taikių žmonių. Televizijos bokštas buvo užimtas, Parlamento pulti nesiryžo.

Spaudinių paroda, skirta sausio 13-ajai. Onos Striškienės foto

Paįstrio gyvenvietės bibliotekoje rengiama spaudinių paroda „Jie – mūsų laisvė“. Kuri primins apie 1991 m. sausio 13-osios ir vėlesnius įvykius. Dar ir dar kartą prisiminsime žuvusiųjų pavardes: Loreta Asanavičiūtė,  Virginijus Druskis,Darius Gerbutavičius,Rolandas Jankauskas, Rimantas Juknevičius, Alvydas Kanapinskas, Algimantas Petras Karoliukas, Vytautas Koncevičius, Vidas Maciulevičius,Titas Masiulis, Alvydas Matulka,Apolinaras Juozas Povilaitis, Ignas Šimulionis, Vytautas Vaitkus. Pateiktą medžiagą lankys ir su ja susipažins bibliotekos lankytojai, jaunimas, kuris pastoviai ateina dirbti prie kompiuterių.

Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai visus kviečia sausio 13 d.  į Pilietinę akciją, Sausio 13-ąjai paminėti. Atminimo žvakučių įžiebimas; Poezijos skaitymai „Panevėžio krašto poetai 1991 metų sausio 13-osios tragedijai atminti“. Ten pristatyti savo kūrybą esame pakviesti ir Panevėžio literatų klubo „Polėkis nariai“.

Esu parašiusi eilėraštį, skirtą sausio 13-ajai, vienas iš jo posmelių:

Laužai karštai jau degė,

Širdy, krūtinėj taip sopėjo.

Kas būtiniausia pasiėmę

Skubėjom prie laužų.

Be jaudulio negalima prisiminti tų dienų. Apie tai pergyvenę vyresnieji ne tik gali, bet ir privalo jaunesniesiems kalbėti ir kalbėti, kad visą tai nepasikartotų. Jog suprastume pamatines vertybes ir jaustume atsakomybę už šeimą, gyvenvietę, miestą, valstybę.

Atgal