VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Parodos

05 03. Kaune – iškilmingas Prezidento V. Adamkaus bibliotekos-muziejaus atidarymas

Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą išvakarėse, balandžio 29-ąją, Kaune buvo atidaryta atsinaujinusi Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, įsikūrusi Kauno miesto centre, prieš daugiau nei šimtmetį pastatytame istoriniame name (S. Daukanto g. 25), kuriame tarpukariu buvo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

Iškilmingame atidaryme dalyvavo Prezidentas V. Adamkus ir ponia Alma Adamkienė, premjeras Algirdas Butkevičius, buvęs Latvijos prezidentas Valdis Zatleris, ambasadoriai, diplomatai ir kiti garbingi šalies bei užsienio svečiai. Atidarymo metu buvo eksponuojamos įsimintinos prezidento V. Adamkaus praėjusių kadencijų nuotraukos, jo archyvinių dokumentų ir apdovanojimų kolekcijos, o taip pat V. Adamkaus bibliotekos bei VDU fonduose sukaupti lietuvių išeivijos dailės kūriniai.

Idėją įgyvendinti padėjo garsios Lietuvos ir lietuvių diasporos santykius kuriančios Kazickų šeimos fondas, LR Vyriausybė ir Užsienio reikalų ministerija bei privatūs rėmėjai. Viešosios įstaigos steigėjai – Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno miesto savivaldybė ir Prezidentas Valdas Adamkus.

Atgal