VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Pasaulis

05.23. T.Mei žada, kad parlamentas galės pareikšti savo nuomonę dėl antrojo referendumo „Brexito“ klausimu

Didžiosios Britanijos premjerė Teresa Mei (Theresa May) pažadėjo, kad šalies parlamentarai galės pareikšti savo nuomonę dėl pakartotinio referendumo Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos klausimu, bet pirma jie turės pritarti sutarčiai su ES dėl „Brexito“ sąlygų.

Ji tai pabrėžė antradienį, sakydama programinę kalbą dėl „Brexito“, jau ketvirtąją per beveik dvejus jos darbo vyriausybės vadovės poste metus.

„Vyriausybė įtrauks į įstatymo projektą dėl pasitraukimo iš ES reikalavimą surengti balsavimą dėl antrojo referendumo organizavimo. Bet antrojo referendumo šalininkai pirma turės pritarti sandoriui su ES“, - sakė ministrė pirmininkė.Kartu T. Mei įspėjo, kad birželį numatytas balsavimas bus paskutinis šansas Didžiosios Britanijos parlamentui pritarti sutarčiai dėl šalies išstojimo iš ES sąlygų. Ji pridūrė, kad artimiausiomis dienomis pateiks  Bendruomenių Rūmams pakeistą ir pagerintą sutarties variantą.

Kitaip, pasak vyriausybės vadovės, šaliai gresia arba visuotiniai rinkimai, arba 2016 metų referendumo, per kurį dauguma britų balsavo už „skyrybas“ su Briuseliu, rezultatų panaikinimas.

Atgal