VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Pasaulis

09.28. Armėnijoje įvesta karo padėtis ir mobilizacija, o Azerbaidžano prezidentas prisiekė laimėti

Baku ir Jerevanui pranešus apie civilių aukas per nuožmius susirėmimus Kalnų Karabache, Armėnija sekmadienį paskelbė karo padėtį bei karinę mobilizaciją. „Vyriausybė nusprendė paskelbti karo padėtį ir visuotinę mobilizaciją", - šalies ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas sekmadienį informavo savo feisbuko paskyroje. Jis taip pat paragino piliečius „pasiruošti ginti brangiąją tėvynę".

Armėnijos gynybos ministerijos atstovas pareiškė, kad visa atsakomybė už susidariusią situaciją tenka Azerbaidžano kariniams ir politiniams lyderiams.

Tuo metu per televiziją transliuotame kreipimesi į tautą Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas pažadėjo pasiekti pergalę prieš armėnų karines pajėgas.

„Mūsų reikalas teisingas ir pergalė bus mūsų", - cituodamas garsiąją sovietų diktatoriaus Stalino frazę, pasakytą įsiplieskus Antrajam pasauliniam karui, kalbėjo I. Alijevas.

Azerbaidžano atstovai paneigė anksčiau Armėnijos paskelbtus pranešimus apie sukeltus nuostolius. Jerevanas teigia, kad sekmadienio rytą Kalnų Karabache buvo numušti du kariniai azerbaidžaniečių sraigtasparniai ir bepiločiai orlaiviai, taip pat apgadinti trys tankai.

Azerbaidžano teigimu, prarastas vienas sraigtasparnis, tačiau jo įgula išgyveno. Be to, jie skelbia sunaikinę 12 armėnų oro gynybos sistemų.

Sekmadienį Rusija ir Prancūzija pareikalavo nedelsiant nutraukti karo veiksmus Kalnų Karabache.

Tuo metu Azerbaidžano sąjungininkė Turkija apkaltino Armėniją dėl konflikto paaštrėjimo ir pažadėjo Baku „visišką paramą".

Atgal