VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

POLITIKA

07.16. LVŽS taryba pritarė koalicinei sutarčiai: V. Pranckietis trauktis neketina

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos tarybos posėdyje atviru balsavimu pritarta pasirašytai valdančiųjų koalicinei sutarčiai, kurioje vienas iš punktų - Seimo pirmininko postą perduoti Socialdemokratų darbo partijai. Seimo vadovas Viktoras Pranckietis teigia, kad balsavimas jo nenustebino, todėl ir toliau laikysis savo nuomonės ir iš posto trauksis tik įvykus nepasitikėjimo procedūrai Seime.

„Patvirtinta sutartis, atviru balsavimu, neišskiriant atviro klausimo (...) Nieko nenustebino, jis nieko nepakeitė. Liko toks pats, kaip ir buvo anksčiau. Liksiu prie savo nuomonės (...) bet „socialdarbiečiai“ tris kartus kaip šventas Petras išsigynė Kristaus, tai jie tris kartus pasakė, kad jiems nereikia to posto“, – komentavo V. Pranckietis.

„Aš jaučiuosi kaip koks mokinys, pastatytas prieš klasę, ir lyg nelabai paruošęs pamokų, nors niekas man pretenzijų dėl darbo neturi“, – teigė Seimo vadovas.

V. Pranckietis neabejoja, kad pareigose išliktų ir inicijavus nepasitikėjimo procedūrą Seime.

„Manau, kad tokia iniciatyva visuomet galėjo būti ir dabar lauksime eilinį kartą, įstatymai yra tokie, statutas toks. Aš iniciatorius tikrai nebūsiu. Neabejoju, kad pareigose išliksiu“, – teigė parlamento pirmininkas.

Paklaustas, ar trauksis iš LVŽS partijos, V. Pranckietis tai kategoriškai paneigė.

„Ne, man niekas to nesiūlo. Aš pasakiau, kad esu su „valstiečiais“, o ar jie su manimi, tai jie gali pareikšti tą nuomonę. (...) Neturiu tokio reikalo, aš atėjau su „valstiečiais“, esu ištikimas tai partijai“, – tikino V. Pranckietis.

Seimo vadovas patvirtino, kad buvo prašyta, kad jo klausimas būtų svarstytas atskirai nei koalicijos sutartis, bet, pasak V. Pranckiečio, taryba balsavo klausimo neišskirti.

„Prašėme, kad išskirtų, bet dauguma balsavo kitaip“, – pripažino V. Pranckietis.

Seimo pirmininkas tvirtino, kad santykiai su R. Karbauskiu nepakryps į dar blogesnę pusę.

„Tie santykiai, kokie jie buvo, tokie ir liks (...) Turėjau ir daug sudėtingesnių situacijų gyvenime, vieną dieną žmogus pasako vienaip, kitą dieną žmogus gali jau galvoti kitaip“, – teigė Seimo vadovas.

Liepos pradžioje keturių partijų, daugiau nei mėnesį trukusių derybų metu formavusių valdančiąją koaliciją – „valstiečių“, „tvarkiečių“, „socialdarbiečių“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) - pirmininkai pasirašė koalicinę sutartį. Sutartyje numatyta, kad Seimo pirmininko kandidatūrą siūlo Lietuvos socialdemokratų darbo partija.

Atgal